gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Kiedy warto zamontować monitoring?

Coraz więcej mówi się na kwestia ochrony prywatności, a także możliwości zwiększenia bezpieczeństwa zarówno w naszych mieszkaniach prywatnych, jak też obiektach publicznych lub przemysłowych. Sporo większych miast zdecydowało się na założenie monitoringu w najczęściej odwiedzanych miejscach, przede wszystkim przy deptakach, dworcach itd. Monitoring przemysłowy umieszczany jest również w dużych zakładach pracy, a także na firmowych posesjach, parkingach, sklepach, supermarketach czy parkach.


kamery przemysłowe
Najczęściej wszyscy zgadzają się na to, aby zamieszczać monitoring w miejscach publicznych. Wiemy o tym, że stanowi on pomoc w przypadku wszelkiego rodzaju niebezpiecznych okoliczności. To prawda, w wielu sytuacjach jesteśmy zdecydowanie spokojniejsi, gdy wiemy, iż „czuwają” nad nami kamery, np. podczas przejścia przez ciemny tunel podziemny. Tego typu nagrania bardzo często są koniczne policji w złapaniu przestępców. Mnóstwo właścicieli firm i przedsiębiorstw przemysłowych montuje rejestratory cyfrowe, żeby ochronić się przed włamaniami czy zniszczeniami.
Dzisiaj wiele osób przyzwyczaiło się już do tego, iż w parkach albo sklepach możemy być monitorowani w telewizji przemysłowej, która odtwarza obraz zarejestrowany przez kamery przemysłowe (zobacz też - Promitel - kamery przemysłowe). Takie obserwowanie najczęściej nas już całkowicie nie złości - w większości przypadków nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Takie nagrania w większości przypadków wspomagają w ujęciu złodziei.


monitoring
Znacznie inne podejście mamy jednak do kamer montowanych w miejscach naszej pracy. Niezwykle chronimy naszą prywatność, a dodatkowo nie lubimy, kiedy nasz pracodawca chce zbytnio nas kontrolować. Mnóstwo ludzi irytuje również fakt, iż w prywatnych posesjach montowane są kamery. Powinniśmy pamiętać przy tym, że sprawy monitoringu są regulowane prawnie. Z całą pewnością nie możemy upubliczniać nagrań, jakie były zarejestrowane kamerą przemysłową. Porównaj: http://promitel.pl/p/471/4771/monitor-przemyslowy-smt-3231-monitory-telewizja-przemyslowa.html

Osoby, które zastanawiają się nad zamontowaniem kamer powinni pamiętać o tym, iż w przypadku innowacyjnego, a równocześnie bardzo skutecznego sprzętu do monitoringu, nie będzie to inwestycja tania. Zapłacić trzeba będzie nie tylko za urządzenie, lecz także za jego fachowy montaż.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-12 16:13:47
Tagi: urządzenie, kamery, montaż, tunel