gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

W jaki sposób stać się pracownikiem PSP oraz jakie to przynosi zyski?

Istnieje kilka zawodów, w których chcą pracować dzieci. Tego typu zajęciem często jest strażak, do którego obowiązków należy nie tylko gaszenie pożarów, ale również udzielanie pomocy przy wystąpieniu klęsk żywiołowych albo choćby przy co poniektórych zdarzeniach na drodze.


straż pożarna
Napisał: MAURO CATEB
Na podstawie: http://www.flickr.com
Są dwa warianty, w jakie można by stać się pracownikiem Państwowej Straży Pożarnej. Pierwszym z nich jest służba przygotowująca. Kandydat musi spełnić parę istotnych wymogów. Nie może być osobą skazaną za żadne przestępstwo, musi również być obywatelem rzeczypospolitej Polskiej, mieć co najmniej średnie wykształcenie i korzystać w pełni z uprawnień publicznych. Do pracy w takiej służbie jak straż pożarna wymagane jest też posiadanie właściwych predyspozycji tak fizycznych, jak i psychicznych. Jeżeli w takiej jednostce organizacyjnej dostępne są niezajęte etaty, prowadzony jest nabór kolejnych strażaków. Polega on na ocenie kandydatów na podstawie przedłożonych dokumentów. Oczywiście konieczna jest również rozmowa kwalifikacyjna czy test sprawnościowy. Ponadto komisja rekrutacyjna może brać pod uwagę poziom wykształcenia rekrutów. Jeżeli posiadają oni pomocnicze prawa np. ratownik, to będzie to miało pozytywny wpływ na ostateczną ocenę.


Innym sposobem, w jaki można stać się strażakiem w PSP to służba kandydacka, którą wypełnia się w jednej ze szkół PSP. Powinna ona jednak uczyć zainteresowanych w systemie dziennym. Skończenie takiej uczelni daje prawo używania tytułu inżyniera lub magistra pożarnictwa. Jest również tytuł technika pożarnictwa.


Niezależnie od tego, jest to służba mundurowa wiążąca się z dużym niebezpieczeństwami, więc strażakom przysługuje prawo do wcześniejszej emerytury. Ponadto sama świadomość niesienia pomocy i prestiż związany z wykonywaniem takiego zawodu także nie są bez znaczenia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-08 12:48:25
Tagi: dom, rzeczy, system, piec