gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Transportery ślimakowe – wykorzystanie

Przenośnik ślimakowy to maszyna służąca do transportu ziarna, piasku i innego rodzaju surowców sypkich. Dodatkowo umie selekcjonować zboże i sprawnie napychać nim pojemniki.
Największą przydatność wykazuje przy sezonie zbiorów, gdy ziarno zbiera się w spichlerzach i wielkich silosach. Przenośniki ślimakowe są w zasadzie tanie i, co niesamowicie istotne, nie pobierają dużo mocy..

Najmocniej uniwersalnym modelem maszyny okazuje się przenośnik ślimakowy przystosowany do zmiany położenia. To oczywisty zakup dla zarządców normalnych gospodarstw agrarnych, z powodu całej gamy zastosowań i prostoty sterowania. Takie maszyny umożliwiają prace w wielu położeniach i kątach.Wykonanie konstrukcji stalowych - Promus.katowice.pl
Na podstawie: www.promus.katowice.pl
Kolejną odmianą są przenośniki ślimakowe wbudowane stacjonarnie. Wspaniale nadają się do operowania przy wysokich spichlerzach i silosach. Mają sporo mocnych stron – są dość małe, a jednocześnie pakowne i mogą podnosić zboże na duże wysokości.

Ostatni typ to przenośnik wertykalny. Używany jest w sytuacji, gdzie konieczny jest przerzut surowców wewnątrz hangaru lub silosu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 14:33:12
Tagi: transport, maszyny, przenośniki, surowce