gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Jakie przeznaczenie posiadają transoptory?

Najpierw trzeba naznaczyć co to są te transoptory. A więc, to półprzewodnikowe substraty optoelektroniczne składające się przynajmniej z jednego fotoemitora jak również jednego fotodetektora, sprzężonych optycznie i umieszczonych we wspólnej obudowie. Gdy nic Ci to nie mówi, to najogólniej mówiąc transoptory pozwalają na przesyłanie sygnałów elektrycznych z dojścia na odejście bez potrzeby zespolenia obwodów źródłowych i wychodzących.
transoptor
Wskaźniki, jakie oferujątransoptory zależą do cech ich części składowych tzn. diody LED jak również fotodetektora. Specyficznym parametrem jaki nazywa transoptory to: wzmocnienie, czyli relacja prądu przychodzącego najczęściej zmierzającego do integracji, częstotliwość, która zredukowana jest do przenoszenia sygnałów jak również napięcie przebicia izolacji między obwodem przychodzącym i wychodzącym.
Jedną z najpotrzebniejszych funkcji transoptora jest rozbicie galwaniczne to znaczy oddzielenie elektryczne dwóch elementów urządzenia. Waśnie w tym celu transoptory są używane, gdzie za przykład może posłużyć stroboskop np. w stroboskopach kierowanychznakiem z zewnętrznego regulatora. W tej sytuacji, gdyby nie było transoptora regulator byłby bezpośrednio połączony z siecią 220v i w razie jakiejkolwiek awarii, na sterownik popłynęłoby całe napięcie grożąc spaleniem.

Użytkowane są również w mechanice pomiarowej, dużych napięć, automatyce, receptorach położenia. Można je też spotkać w rzeczowo każdym zasilaczu impulsowym, w którym służą do galwanicznego rozdzielenia obwodu wchodzącego od wychodzącego zważywszy na wymogi ustawowe. Często aplikuje się je w podobny sposób w telefonach stacjonarnych jak również komputerach.Podsumowując, transoptory mają okrojone pasmo przekazywania, a od prądu diody wstawionej w transporcie zależy ich perfekcyjna częstotliwość przesyłanego sygnału i także najlepszy prąd kolektora tranzystora. W następstwie tego, w większości przypadków transoptora będzie się stosować do przesyłania sygnałów cyfrowych, a nie analogowych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:22:31
Tagi: Optyka, dioda, transoptor