gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Folie stretch

Maszyna pakująca od dłuższego już czasu są bardzo ważna częścią linii produkcyjnych w każdej praktycznie fabryce. Pakowanie ręczne nie jest tak błyskawiczne i efektywne, więc coraz częściej pakowaczy zastępują maszyny pakujące. mamy bardzo dużo rodzajów tych urządzeń, dopasowane są do pakowania w odpowiadający nam sposób - czy to w folie, czy w pudełko, czy też na przykład owijające palety.
Oznaczenia kartonów


Do przodu poszła też technologia materiałów do pakowania. Teraz stosuje się folie stretch - czyli rozciągliwe folie polietylenowe. Stosuje się je zarówno do owijania pojedynczych, wielkogabarytowych przedmiotów, jak i całych palet produktów. Folie stretch są trwałe, zatem bardzo dobrze się sprawdzają. Maszyny pakujące są oczywiście dopasowane do korzystania z takich folii. Taśmy pakowe to inny materiał używany przez maszyny pakujące. Sporą zaletą owijania produktów w taśmy pakowe jest opcja wydrukowania na nich nazwy firmy, logo itp.Trzeba wspomnieć w tym temacie jeszcze o tym jaką rolę w pakowaniu odgrywają wiązarki. To specyficzne maszyny pakujące, sprawdzające się idealnie głównie w drukarniach. Jak sama nazwa wskazuje obwiązują gotowe produkty (najczęściej właśnie gazety czy książki) specjalną taśmą z tworzywa sztucznego.

Bez względu na to co powstaje w danej fabryce maszyny pakujące mają miejsce w każdej z nich. wiadomo, że każdy towar w jakiś sposób trzeba zapakować. Postęp technologiczny także tam ma swoje odbicie. Pracownik z kłębkiem sznurka i arkuszem papieru zastępowany jest najnowszej generacji maszynami, które usprawniają proces i optymalizują koszty. (Wiele ciekawych informacji w tej kwestii - tutaj).

Napisał: G.S.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 14:33:12
Tagi: logo, technologia, pudełko, taśmy, proces, towar