gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Czym są wydruki 3d i do jakich rzeczy tego typu technologia się przydaje?

Technologia w ostatnich latach poszła bardzo do przodu i czasem nawet nie wiemy do końca co nowego obecnie dzieje się w tym temacie. Nad niektórymi rzeczami naukowcy pracują w swych gabinetach i nie wszystko jest przekazywane od razu do opinii publicznej. Jednak są takie odkrycia, o których jest niesamowicie głośno z tego względu, że dają nowe możliwości nie jedynie w świecie nauki, ale także są ważne dla normalnych ludzi mogących z tego typu technologii korzystać. Tak właśnie jest w przypadku drukarki mogącej drukować w technice 3d. Co to tak naprawdę za urządzenie i gdzie jest niezwykle pomocne?

Drukarka w technologii 3D
Napisał: Engineering for Change
Na podstawie: http://www.flickr.com
Urządzenie to daje możliwość tworzenia wydruków przestrzennych. Kiedyś myślelibyśmy, że jest to niemożliwe żeby moc stworzyć coś będącego na projekcie graficznym nie angażując do tego innych osób. Od kiedy odkryto tego typu możliwości, urządzenie takie przeszło niesamowitą drogę od drogiego prototypu, aż do drukarki, na którą może sobie pozwolić duża ilość ludzi - sprawdź dodatkowe informacje. Cena tego urządzenia od czasu powstania niesamowicie spadła. A takie wydruki 3d są używane w rzeczywiście wielu dziedzinach. Gdzie ten wydruk jest przydatny?Tego typu urządzenie może okazać się bardzo cenne w wielu firmach produkcyjnych. Można z jego pomocą drukować prototypu różnych artykułów oszczędzając na kosztach. (https://drukarki3d.pl/oferta/sls/) Jest możliwość także sprawdzić funkcjonalność tak powstałych artykułów jak również przetestować je pod różnymi kątami. Świetną pomocą może być możliwość odtworzenia jakieś części, jak uległa zniszczeniu i tym sposobem przywrócić do działania dany produkt. Sprawdzić można oprócz tego, czy dobrze poszczególne części do siebie pasują.

rzut 3D
Napisał: LK&Projekt
Na podstawie: www.dom-jednorodzinny.pl
Możliwości zastosowania takiego sprzętu w na co dzień wciąż rosną. Drukarki takie są stopniowo udoskonalane. Natomiast już obecnie widzimy pewną tendencję. Sprzęt ten nie jest w stanie stworzyć dobrej jakości, bardzo skomplikowanych oraz dużych przedmiotów. Z tego powodu raczej nie zastąpi produkcji masowej. Jednak istotny jest jeśli chodzi o tworzenie rzeczy unikatowych na niewielką skalę. Chodzi o możliwość zrobienia produktów na zamówienie, bardziej spersonalizowanych. Tworzą się firmy, gdzie można wgrać nasz projekt i dostaniemy z powrotem gotowy wydrukowany przedmiot. W takim wypadku często ma problemu z transportem z innego państwa, ponieważ firmy te mają swoje placówki w wielu miejscach. Branża ta stale się rozwija oraz może przynieść jeszcze sporo nowych możliwości w przyszłości.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 09:17:50
Tagi: projekt, nauka, Placówka