gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Z jakich powodów najróżniejsze elektroniczne urządzenia cieszą się taką popularnością w życiu codziennym.

Elektronika szturmem wdarła się wiele lat temu do naszego życia i nic nie wskazuje na to, że proces ten uda się kiedykolwiek zatrzymać. Cały czas będą się bowiem pojawiać coraz to nowe rozwiązania, jakie usprawniają funkcjonowanie już istniejących sprzętów czy też dające całkowicie nowe funkcjonalności. Jako bardzo dobry przykład mogą tu służyć telefony komórkowe.


Czy tablet może już zastąpić laptopa?
Napisał: Philips PicoPix
Na podstawie: Philips PicoPix
Pierwsze ich egzemplarze ważyły kilkadziesiąt dekagramów, do noszenia potrzebowały walizki i oprócz możliwości dzwonienia nie proponowały w zasadzie nic więcej. Następne kilkanaście lat to był ogromny rozwój klasycznych modeli, w pewnym momencie pojawiły się kolorowe wyświetlacze, pozwalające na granie w proste gry.

Następny przełom, który się dokonał, to upowszechnienie ekranu dotykowego, który dał całkowicie nowe możliwości jeśli chodzi o stronę użytkową. Współczesne smartfony to potężne, wydajne urządzenia, swoimi możliwościami znacznie przewyższające komputery sprzed kilkunastu lat. I wszystko będzie wskazywać na to, że tak dynamiczny postęp cały czas będzie szedł do przodu.

tak samo jest z innymi urządzeniami elektronicznymi, tu przez ostatnie dekady także pojawiły się bardzo duże zmiany. Starsze osoby bardzo dobrze pamiętają głębokie na kilkadziesiąt centymetrów telewizory, które wypełniały całe duże szafki. Aktualnie standardem jest sprzęt mający trzy centymetry grubości, z ekranem wysokiej rozdzielczości i możliwością przyłączenia do sieci internetowej. Również sprzęt komputerowy dosięgnęła technologiczna rewolucja, tu także gonitwa za coraz większymi pojemnościami dysków czy też szybkościami procesorów jest świetnie widoczna.


Półka sprzedażowa z elektroniką
Napisał: Microsiervos Geek Crew
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednak urządzenia elektroniczne zaczynają się także pojawiać w rzeczach, które dotychczas były wolne od tego. W wielu przypadkach na przykład w sprzęcie AGD montowany jest komputer. Przy jego pomocy można sterować różnymi funkcjami, włącznie z możliwością programowania pracy. Coraz częściej tego typu urządzenia są też podpinane do ogólnoświatowej sieci internetowej, ostatnio taka możliwość zaczęła się nawet pojawiać w chłodziarkach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:32:34
Tagi: Elektronika, smartfony, technologie, rozwiązania