gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Właściwy dobór obiektywu ma wielkie znaczenie dla robionego zdjęcia

W okresie fotografii analogowej rzecz była łatwa.


Aparat był jedynie skrzynką zapewniająca dane czasy otwarcia migawki. Dzisiaj sprawy stały się są trochę bardziej złożone.
W aparacie cyfrowym głównym elementem obrazowania jest także zamontowana matryca. Przy analizie parametrów nie zwracajmy uwagi tylko na wyrazistość jaką ten oferuje. Zwróćmy także uwagę na inne parametry optyczne. Często zdarza się, że obiektyw posiada całkiem przyzwoitą ostrość, za to na każdym zdjęciu nieba albo widnej płaszczyźnie widoczne są przyciemnione rogi, a obiekty robione na szerokim nastawieniu wyglądają jak zmienione.


Dyktafon ICD SX750
Napisał: Sony
Na podstawie: Sony


Sigma 17-50mm wydaje się być taką ofertą, jaką mamy możliwość śmiało wybrać spośród wielu. Jasny obiektyw, jaki jest zaprojektowany pod matryce APS-C. Obiektyw został też wyposażony w niezwykle dobry stabilizator obrazu. Zastosowanie wizualnej stabilizacji obrazu daje szansę być pewnym, że obiekt nie był ruszony. Stabilizacja wstrząsów dostrzegalna jest bezpośrednio w wizjerze. Odpowiednie powłoki antyrefleksyjne dają nam możliwość wykonywać znacznie ostrzejsze fotografie patrząc w kierunku słońca. Obiektyw wyposażony został też w napęd ultradźwiękowy- http://www.sigma-sklep.pl/sigma-17-50mm-f2-8-ex-dc-os-hsm-canon,638,p.html.


Innym obiektywem, lecz nieco mniejszym, jaki zwycięża w wielu plebiscytach z innymi jest sigma 10 20mm. W swojej kategorii cenowej dla dużej ilości użytkowników jest najlepszy. Szeroki kąt na APS-C, piękne kolory, ostrość za taką cenę okazuje się być fantastyczna.
W opinii fotografujących jest znakomicie wykonany, mimo wielokrotnego wykorzystywania wygląda jak nie używany. Producent oferuje także własne gratisy. Sigma jest firmą produkująca swoją optykę z kształtem pasującym do wszystkich szeroko używanych firm.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:23:06
Tagi: dźwięk, obraz, słońce, element