gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Sposoby przeprowadzania tuningu elektronicznego

Pomiędzy usługami przeznaczonymi do samochodów, elektroniki oraz silników można odnaleźć absolutnie odmienne, nowatorskie rozwiązania. Poprawianie parametrów silnika oddziałuje na jego pracę, co jest zauważalne od razu.


Dostrzegalna różnica skłania posiadacza samochodu do tego, aby poszukał kolejnych metod wspierania swego auta. Cieszący się popularnością chip tuning to właśnie tuning elektroniczny sterownika silnikowego. Podstawowym zadaniem jest poprawianie pracy silnika, co dzieje się dzięki zmianie oprogramowania sterownika.

Samochód
Napisał: Gib Goodrich
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nowatorskość w usprawnianiu silników

Tak niedużo potrzeba, aby ulepszyć swój samochód. Mogło się o tym przekonać wielu klientów, którzy zdecydowali się na udoskonalone techniki tuningowania silnika. Tego rodzaju modyfikacja polega na tym, że zmieniany jest program sterujący generalną pracą sterownika silnikowego. Pod te parametry podchodzi maksymalna prędkość oraz największe obroty silnika. Wśród nich wskazuje się też na doładowanie, pojemność paliwa, ale również kąt zapłonu.

Coraz więcej osób wybiera chip tuning

Usługa jak chip tuning jest dostępna w kraju na coraz korzystniejszych warunkach. Program sterujący pracą sterownika silnikowego jest opracowany w taki sposób, by modyfikacjom mogły być poddawane krzywe charakterystyki oraz mapy zawarte w tym programie. Istotny jest moment początku tłoczenia, na co zwraca się uwagę już na początku całego procesu. Silniki spalinowe są dziś produkowane za pomocą nowoczesnych technologii, dzięki czemu nie ulegają awariom oraz można je dopasować do wielu modeli samochodów.

Wsparcie dla silnika dzięki tuningowi

Tuning wykonywany aktualnie przez fachowców opiera się nie tylko na tym, co niespotykane, lecz istotne są również parametry samego silnika. Nie wszystko w tym wypadku musi się sprawdzić. Nie bez znaczenia jest też tak zwany czas wytrysku i cała reszta, czym steruje sterownik silnika. Obecnie przygotowywane silniki mają rezerwę mocy, która ma znaczący wpływ na podnoszenie się poziomu bezpieczeństwa. Rezerwa momentu obrotowego w przygotowywanym seryjnie oprogramowaniu sterownika silnika ma za zadanie chronić sprzęt w trudnych warunkach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:31:28
Tagi: metody, Silniki spalinowe