gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Panele typu LED - w jaki sposób działają, jak są wykonane i w jakich zastosowaniach się sprawdzają.

Rynek promocji oraz reklamy cały czas szuka nowych pomysłów i możliwości. Dzięki temu można będzie zyskać jakąś przewagę nad konkurencją i spróbować znaleźć nowe dojścia do klientów. Jedną z bardzo często używanych nowości pośród reklamowych firm są panele i ekrany led. Można je spotkać w rosnącej ilości miejsc, a biorąc pod uwagę fakt ich ceny cały czas maleją, to dziwić się nie ma czemu, że zyskują tak dużą popularność, bo mają jednak dużo zalet.


Szeroko wykorzystuje się je w reklamie, sporcie i rozrywce, ale również do sygnalizacji informacyjnej i drogowej. Główną zaletą jest bardzo dobra jakość obrazu, który jest wyświetlany, bez względu na warunki, w których się to odbywa. Takim ekranom nie przeszkadza intensywne słoneczne światło ani ciemności, bez względu na warunki świecą dokładnie w taki sam wyraźny sposób. Cecha ta ma szczególnie duże znaczenie przy prezentacjach w terenie, gdzie warunki często mogą się zmieniać - dzięki zastosowaniu ekranów LED nie powinno być żadnego problemu z odpowiednią widocznością obrazów, jakie będą wyświetlane.

ekran LED
Napisał: Blake Patterson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ekran LED to zaawansowane technologicznie urządzenie. Składa się on z małych pikseli, jakimi da się w niezależny sposób sterować, a co za tym idzie kontrolować wyświetlany obraz, np. ekran led. Jeden piksel składa się z trzech kolorowych diod, zielonej, niebieskiej i czerwonej. Wyznaczając poziom jasności każdej z diod otrzymuje się w efekcie ostateczny kolor jednego punktu, czyli to, co widzi odbiorca.


Ekrany LED składają się z bardzo dużej liczby pikseli, bardzo podobnie jak na przykład ekrany telewizorów czy monitorów. W efekcie końcowym otrzymuje się wyraźny, widoczny niekiedy nawet na kilkadziesiąt metrów obraz, choć rzecz jasna uzależnione to będzie od wielkości ekranu (warto zobaczyć). A tu możliwości są także bardzo duże, bo ekrany posiadają modułową budowę. Każdy z ekranów składa się z kilku lub kilkunastu mniejszych, które można łączyć w dowolne konfiguracje. Tym sposobem bez żadnego problemu zbudować się da naprawdę duży wyświetlacz, jaki da się na przykład zainstalować na piłkarskim stadionie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:41:50
Tagi: obraz, odbiorca, wyraźne