gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Palenie papierosów i istniejące zamienniki

Obecnie zjawisko uzależnienia od wyrobów tytoniowych jest prawdziwym niebezpieczeństwem. W licznych grupach przykładowo zawodowych można zaobserwować trend, że jest więcej osób palących niż niepalących. Jest to bardzo niepokojące gdy zwróci się uwagę na szkodliwość takich środków. Ostatnio również popularne jest palenie fajki. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że tytoń używany w fajkach jest równie szkodliwy i groźny dla zdrowia co ten papierosowy. Jak wszystkie rodzaje uzależnienia, również uzależnienie od tytoniu jest bardzo trudne do pokonania. Rzecz jasna stopień trudności w tym przypadku podnosi „doświadczenie” danej osoby, a więc lata palenia i liczba wypalonych papierosów. Palenie powoduje bardzo groźne choroby dróg oddechowych, do najgroźniejszych należy rak płuc i krtani. Wieloletni palacze często także cierpią na uporczywy i bolesny kaszel. W przypadku takich osób przerzucenie się na epapierosy niekiedy nie ma już większego sensu.Rzucanie palenia
Palenie
Napisał: Chris
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak już zostało wspomniane, rzucenie palenia jest procesem bardzo trudnym. Najważniejsza jest tu silna wola; bez jej udziału przedsięwzięcie prawdopodobnie się nie uda. Często przydatny w zaprzestaniu palenia jest silny bodziec emocjonalny, nierzadko wiążący się przykładowo z pojawieniem się dziecka. Niektórym osobom przydają się także różnorodne substancje wspomagające zaprzestanie palenia. Zawierają one niewielkie dawki nikotyny, które stopniowo redukuje się do zera.

E-papieros
Ostatnio coraz częściej słyszy się określenia takie jak na przykład „e liquid sklep poltiko”. Są one związane z coraz bardziej popularnym produktem, będącym zamiennikiem wyrobów tytoniowych, czyli e-papierosem. E-papieros nie zawiera środków szkodliwych dla organizmu ludzkiego, a co także ogromnie ważne – nie wydziela niebezpiecznego dla zdrowia innych dymu. Bierne palenie nie wchodzi więc w grę. W ten sposób e-papierosy mogą być używane w zamkniętych pomieszczeniach. Ich forma również ewoluowała|wygląd również od pojawienia się w sprzedaży. Obecnie można znaleźć modele niezwykle eleganckie, w rozmaitych kolorach. O popularności tych produktów świadczyć może duża częstotliwość wpisywania w wyszukiwarkach internetowych haseł takich jak „e papieros sklep”.

Napisał: k.s.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:41:50