gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Nowoczesna technika jako alternatywa na tańszą realizację

Nowoczesna technologia ułatwia nam życie od takich zabawek jak smartfony poczynając jakie przykładowo pomagają nam organizować zadania na dzień następny po narzędzia wykonujące o wiele bardziej skomplikowane funkcje.
Lasery medyczne to urządzenia jakimi w sposób prędki i - co ważne - dokładny możemy dokonać koniecznych zabiegów przy czym umiejętnie użyte urządzenie nie pozostawi trwałych blizn co nie było by wykonalne w przypadku klasycznego skalpela. Także inne dziedziny gospodarki korzystają na współczesnych technologiach, przykładem może tutaj być sektor motoryzacyjny bądź lotniczy, w których w ośrodkach badawczych realizuje się pierwowzory napędów bądź całych pojazdów. Tok projektowania prawie w całości odbywa się na ekranie komputera. Inżynierowie w sposób wirtualny sprawdzają swe koncepcje.

technologia drukowania 3D
Napisał: Carlos Pacheco
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wykorzystanie komputera nie wyłącznie przyśpieszyło pracę ale również wpłynęło na redukcję kosztów. Można bowiem na monitorze komputera symulować dowolne wypadki a także ich wpływ na nowy fragment lub mechanizm. Jeżeli coś nie wyjdzie możemy w nieskomplikowany jak też tani sposób poprawić potencjalne błędy i dopiero gdy wszystko będzie gotowe wyprodukować model na jakim zostaną wykonane ostateczne testy w rzeczywistych warunkach.

Współcześnie do wytwórczości testowych modeli wykorzystuje się jeszcze w wyższym stopniu zaawansowane metody jak wydruk 3D. Pozwala on na stosunkowo prędkie wyprodukowanie modeli i sprawdzenie na przykład wzajemnego dopasowania elementów co ma niemałe znaczenie szczególnie w przypadku planów aeroplanów albo innych, równie dokładnych i kosztownych założeń. Z kolei skanowanie 3D przydać może się wszędzie tam, gdzie potrzebny jest szczegółowy pomiar obiektu a z jakichś przyczyn nie może się to odbyć poprzez dotykanie obiektu.
Wracamy do leczenia - w sytuacjach gdy trzeba pacjentowi wykonać np. model czaszki bądź innego organu w celu przeprowadzenia dokładnej protezy skanowanie 3D sprawdza się rewelacyjnie dlatego że jest metodą bezdotykową. Badany przedmiot bądź organ jest odwzorowywany przy pomocy siatki współrzędnych wykonanej z pomocą lasera a następnie druk przestrzenny pozwala na wykonanie bardzo precyzyjnego modelu protezy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 10:15:11
Tagi: komputer, laser, produkcja