gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Moc natury przeciwko myśli technicznej człowieka

Funkcjonujemy w państwie, który na szczęście nie leży na styku płyt tektonicznych. Dzięki temu omijamy zjawisko, które nęka bardzo często min. mieszkańców kraju kwitnącej wiśni. Tym problemem jest trzęsienie ziemi, jakie może nieść za sobą ogromne zagrożenie a także może powodować wielkie straty.
pejzaż - sprzęt
Napisał: Marcin Polak
Na podstawie: http://www.flickr.com
sprzęt - fotos
Napisał: Marcin Polak
Na podstawie: http://www.flickr.com
sprzęt - odzwierciedlenie
Napisał: Marcin Polak
Na podstawie: http://www.flickr.com
Drgania sejsmiczne, albo też fale sejsmiczne to tak naprawdę fale energii wywołane gwałtownym ruchem płyt tektonicznych. Jest to energia, jaka płynie przez ziemię i jest wyłapywana przez sejsmografy. Jasnym jest, że trzęsienia ziemi są wielkim zagrożeniem dla mieszkańców terenów, w którym te zjawiska występują. Sprawdź ofertę pomiarów drgań Tym samym niezbędne jest odpowiednie przygotowanie, które zminimalizuje skutki takiej katastrofy. Z tego względu mieszkańcy Japonii już od najmłodszych lat uczeni są w jak postępować w przypadku wystąpienia trzęsienia ziemi. Tworzone są inteligentne systemy ostrzegawcze, jakie rejestrują nawet najsłabsze drgania sejsmiczne, analizują informacje oraz przewidują co i w jakim stopniu może się wydarzyć jeśli chodzi o możliwe trzęsienie ziemi.


W państwach, w których ryzyko wystąpienia tych groźnych zjawisk jest największe, niezwykle ważnym jest odpowiednie stawianie budynków mieszkalnych. Takie konstrukcje muszą być wyjątkowo mocne aby były w stanie przetrzymać jak największe drgania ziemi. Architekci od długiego już czasu poszukują odpowiednio wytrzymałych konstrukcji, które zapewnią odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Istotnym elementem przygotowań takiego budynku jest oprogramowanie, które umożliwi zbudowanie modelu jak i przeprowadzenie symulacji. Ważna jest także właściwa ocena, która pokaże nam jak będzie zachowywał się budynek narażony na dane obciążenia oraz działania sił zewnętrznych. Jednym z przykładowych programów jest Midas NFX, czyli kompleksowa aplikacja , która umożliwia projektowanie na najwyższym poziomie. Program ten pozwala na dokonanie analizy dynamicznej oraz analizę zmęczenia zbudowanej konstrukcji. Oprogramowanie projektowe znajdziesz tutaj. Midas NFX okazuje się zatem bardzo pomocny dzięki sposobności dokonania pełnej analizy FEA, czyli komputerowej symulacji zachowania produktu w reakcji na działanie żywiołów, wibracje, albo też wysoką czy niską temperaturę. Takie działanie zobrazuje nam czy nasza konstrukcja wytrzyma konkretne obciążenia, co jest niezwykle istotne przy konstrukcjach, jakie mają stawić czoło trzęsieniu ziemi.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 10:11:26
Tagi: dom, oprogramowanie, części, cena, możliwości