gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Jakie rozwiązanie będzie lepsze dla amatorów fotografii, zaawansowany kompakt czy lustrzanka cyfrowa.

Pośród miłośników robienia zdjęć bez przerwy się toczy spór, co wybrać, czy jedną z lustrzanek czy zaawansowanego kompakta. Za lustrzanką bez wątpienia przemawia jakość fotografii, w doświadczonych rękach wychodzą one naprawdę dobre.
xperia
Napisał: Falcon® Photography
Na podstawie: http://www.flickr.com


Lecz bez wątpienia minusem lustrzanek są koszty związane z ich kupnem. Nie wystarczy bowiem kupno jedynie aparatu, ale niezbędny też będzie osobny obiektyw, przykładowo taki jak pentax 18-135, czy nawet parę tych obiektywów na różne okazje. Nawet przy taniej konfiguracji wszystko to wyjdzie nawet kilka tysięcy złotych, a to już stanowi spory wydatek. Za to zaawansowane kompakty, takie jak na przykład panasonic lumix dmc-fz8, zajrzyj wszystko będą miały zintegrowane w jednej obudowie, a cena ich będzie znacznie przystępniejsza. Dzięki temu, że przeważnie posiadają także mocnyzoom, to robić nimi można zdjęcia w wielu różnych okolicznościach.


panasonic lumix dmc-fz8
Napisał: Ericsson User Experience Lab
Na podstawie: http://www.flickr.com


sprzęt
Napisał: Arkadiusz Sikorski
Na podstawie: http://www.flickr.com


W przypadku zawodowych fotografów raczej zwyciężą lustrzanki, bo dają one też zupełnie odmienne możliwości niż najlepsze nawetkompakty. Jednak wśród amatorów kompakty mogą być znacznie praktyczniejsze, zwłaszcza jeżeli się wybierze jakiś model spośród najlepszych. Z pewnością do takich się zalicza panasonic lumix dmc-fz28, który stanowi jedną z najlepszych modeli w swojej klasie. Bardzo ciekawie przedstawia się także inny model tej firmy, to znaczy panasonic gf1- zajrzyj.
Tak naprawdę nie jest to ani kompakt ani lustrzanka, gdyż nie mając żadnego lustra ma jednocześnie wymienialne obiektywy. Aparat ten zyskał bardzo szybko popularność pośród klientów i jest obecnie często wybierany.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:41:50
Tagi: fotografie, zoom, fotograf, lustrzanki, koszty, kupić, możliwości, kompakty