gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Jak najlepiej opublikować swoją stronę w internecie, opis podstawowych typów hostingu.

Każda internetowa strona potrzebuje dwóch rzeczy, czyli nazwy i miejsca na serwerze który jest podłączony do internetu, na którym umieszczone zostaną niezbędne pliki. Adresy internetowe nazywają się inaczej domenami, są one dzierżawione i na tej podstawie użytkowane przez właścicieli. Z kolei pliki umieszczać można w różnym miejscu. Może to być swój własny komputer, podłączony do sieci, ale najczęściej wynajmuje się miejsce na serwerze albo nawet cały taki serwer.


świadczenie usług internetowych
Napisał: Patrick Bombaert
Na podstawie: http://www.flickr.com
Popularnie usługi tego typu nazywane są hostingiem, lecz tak naprawdę mogą one obejmować dużą ilość różnych opcji, zależnie od preferencji klientów i ich finansowych możliwości. Najmniej kosztuje hosting dzielony - https://tiktalik.com/pl/tiktalikvps. Oznacza to, że na jednym fizycznym komputerze będzie się znajdować od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy kont o określonych parametrach. Każde konto będzie miało określoną powierzchnię, ilość transferu do wykorzystania oraz moc procesorów, a cena jego wahała się będzie od kilkudziesięciu złotych na rok. Z reguły firmy oferujące hosting mają w swojej ofercie parę rozmaitych pakietów, więc każdy będzie mógł sobie coś wybrać pod potrzeby swojego serwisu.


serwery
Napisał: Jeff Hammerquist
Na podstawie: http://www.flickr.com
Współdzielony hosting ma liczne ograniczenia, jeśli więc ktoś będzie potrzebował nieco więcej możliwości, to pomyśleć powinien o czymś bardziej wydajnym. Bardzo interesującą opcją są przykładowo tanie serwery wirtualne. W ramach tego typu usługi klient dostaje wydzieloną część zasobów fizycznej maszyny, to znaczy odpowiednią ilość dysku i pamięci, moc obliczeniową procesora i transfer. Cała konfiguracja konta leży po stronie zamawiającego, ale dzięki temu dopasować można liczne parametry do swoich potrzeb. Kolejną opcją jeżeli chodzi o wydajnościowe możliwości jest debian server dedykowany, to znaczy oddzielna maszyna z wybranymi komponentami - tiktalik.com. Serwery dedykowane z reguły umieszczane w nowoczesnych serwerowniach, i z nich dzięki odpowiedniej infrastrukturze widać je na zewnątrz. Tego typu serwery dadzą sobie radę z naprawdę sporymi serwisami, a ich dużym plusem będzie to, że można je prosto rozbudowywać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:37:16
Tagi: moc, pakiet, miejsce