gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Jak nabyć aparat profesjonalny?

W kupnie sprzętu cyfrowego musimy się wykazać daleko idącym zdrowym rozsądkiem, żeby funkcje nam nie przydatne, nie przyćmiły zadowolenia z robienia fotografii.


Sprawa robi się jeszcze bardzie skomplikowana, kiedy weźmiemy pod uwagę, iż jedni wytwórcy mogą mieć w swych aparatach świetną optykę (przesądzającą o jakości obrazu), lecz słabsze przetworniki obrazu (w konsekwencji zniekształcające wynik końcowy), czy dobra ergonomię, lecz gorsze obrazowe parametry.
obiektywy szerokokątne
Napisał: Vernon Chan
Na podstawie: http://www.flickr.com


klient
Napisał: Steve Jurvetson
Na podstawie: http://www.flickr.com


Nie przejmujmy się tym jednak przesadnie. Robienie fotografii ma być radością (zwłaszcza zdjęć familii, przyjaciół, albo wakacyjnych). Zwiedzając sklepy fotograficzne zwróćmy jednakże uwagę na kilka aspektów:


Odradzam normalnemu użytkownikowi nabycie lustrzanki cyfrowej (sprzętu ze wymiennymi obiektywami, do jakiego pasują na przykład obiektywy szerokokątne) sklepy o tematyce fotograficznej. Po pierwsze stąd, że są wielkie a także nie sprawdzają się jako kieszonkowy aparat rodzinno-wakacyjny, po drugie rezultaty oglądane na ekranie bądź na niedużych odbitkach nie powinny być o wiele lepsze od owych osiąganych z kompaktów. Oczywiście lustrzanki robią przeważnie lepsze technicznie ujęcia, aniżeli dowolny aparat kompaktowy, natomiast najtańsze z nich cenowo przybliżają się do opłat kompaktów typu superzoom. Warto jednakże mieć na względzie, iż nastręczają większego doświadczenia oraz są mniej poręczne.
Jeśli jednakże pragniemy kupić lustrzankę, wówczas warto przemyśleć następujące kwestie: kamera lustrzana może być lepszą opcją aniżeli nabycie kompaktu w rodzaju superzoom, bowiem może być do niego zbliżona cenowo a także gabarytowo o obiekcie szerokokątnym. Kamera lustrzana praktycznie za każdym razem daje lepsze rezultaty jeśli chodzi o ostrość, plastyczność oraz ogólną jakość obrazu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:23:05
Tagi: RAM, temat, typ