gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Jak dobrać obiektyw, który będzie najlepszy? Na co zwrócić uwagę? Co jest najważniejsze?

Zdecydowanie aktualnie kupno aparatu nie jest trudnością, tak więc wielu amatorów, jacy pragną robić coraz ciekawsze zdjęcia przenosi się z kompaktów na proste lustrzanki. Ale w takiej sytuacji dość często pojawia się problem, jakiego rodzaju obiektyw zakupić?
aparat cyfrowy
Napisał: Lito Dela Casa
Na podstawie: http://www.flickr.com
Największy kłopot jest w takiej okoliczności, jak wymagamy, żeby nasza lustrzanka jednocześnie miała zoom, który będzie jak teleobiektyw, a także będzie posiadała funkcję makro, czyli dokładnie jak to było w kompakcie. Tak prosto nie jest, gdyż do lustrzanek wymagany jest cały zestaw obiektywów, które dałyby radę spełnić nasze wymagania. Wśród tego wyboru nie jest tak prosto się połapać, szczególnie że każdy producent posiada inne typy mocowania - . Czasami oznacza to, że nie tylko metoda przymocowania obiektywu do korpusu się rożni, ale też mechanizm automatycznego określania ostrości. Na początku więc sprawdzajmy specyfikację aparatu, jakiego rodzaju posiada typ mocowania.


aparaty


Z pewnością godne polecenia są modele sigma 17-50mm F2.8 - dowiedz się. Inna sprawa, z której musimy zdawać sobie sprawę jest tego typu, iż takie same obiektywy założone w aparacie cyfrowym oraz analogowym oferują różnorakie obrazy. Bierze się to z tego, że produkcja matryc światłoczułych stosowanych w lustrzankach cyfrowych o wielkości klatki filmu trzydzieści pięć milimetrów jest dosyć kosztowna, więc producenci wykonują je bardziej małe. Różne aparaty mają różnorodną specyfikację, tak więc jest to bardzo ważne, żeby o tym wiedzieć. Zależnie również od tego, jakiego rodzaju obiektyw wybierzemy sprawdzi się on w określonych typach fotografii.


Mamy tak więc typy szerokokątne, to są takie, jakie wykorzystuje się do fotografii wnętrz oraz krajobrazów lub standardowe modele o ekwiwalencie 35-80 mm. w fotografii reporterskiej. Dodatkowo istnieją fachowe teleobiektywy, najlepsze do fotografii sportowej, jak i superteleobiektywy, jakie są najlepiej dopasowane do fotografii sportowej oraz przyrodniczej. Co jednakowoż równie istotne, zawsze kupujmy obiektywy w najlepszych sklepach, a jak obiektywy Sigma to Szczecin jest najlepszym miejscem. Liczy się szeroki wybór, lecz również dobre doradztwo i pomoc w razie kłopotów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:28:10
Tagi: modele, producentów, wymagania