gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Innowacyjne systemy dotyczące baz danych

Aby wiele firm mogło właściwie funkcjonować, muszą one mieć odpowiednie systemy związane z ich klientami oraz danymi tych osób, które w przyszłości mogą niebawem dołączyć do ich grona.


Informacja na temat potencjalnych klientów to dzisiaj ogromna wartość, o którą nieraz toczone są kłótnie na najwyższym szczeblu.


Canaveral
Napisał: Philips
Na podstawie: Philips


konsumenckie bazy danych
Napisał: Huhnbeauftragter
Na podstawie: http://www.flickr.com


Współcześnie bardzo ciężko o zachowanie pełnej anonimowości: niemalże każdy z nas istnieje, bardziej lub mniej w przestrzeni internetowej, szybko można znaleźć wiele jego danych, bo większość z nich udostępniamy sami, bez żadnej presji za pomocą wszelkich stron społecznościowych. Oprócz tego dość często, na przykład zakładając konta pocztowe, rejestrując się na rozmaitych stronach, zapisując do newsletterów albo chcąc wziąć udział we wszelkich prowadzonych przez internet konkursach podajemy informacje o sobie, jakie są wymagane w danym przypadku, a potem zgadzamy się na przetwarzanie tych informacji przez to przedsiębiorstwo oraz jego partnerów biznesowych. W taki sposób informacje o nas trafiają do przestrzeni internetowej, a następnie powstają za ich przyczyną konsumenckie bazy danych: nieocenione źródło informacji, jakie okazują się niezwykle przydatne przedsiębiorstwom podczas procesów wiążących się ze zdobywaniem nowych klientów.


Często dostajemy przesyłki reklamowe od całkowicie nieznanych nam firm, wydzwaniają do nad przedstawiciele przedsiębiorstw, z jakimi nigdy nie nawiązywaliśmy współpracy, nasza skrzynka pocztowa pełna jest wszelkich reklam.
Jak to się dzieje? Odpowiedź jest bardzo prosta: wszystkie te przedsiębiorstwa posiadają specjalistyczne konsumenckie bazy danych, z jakich korzystają w trakcie prób pozyskiwania nowych klientów. Jeśli nasze dane już tam trafiły, to możemy mieć pewność, iż często będziemy odbiorcami takich przekazów reklamowych, a wszelkie firmy będą się starały zdobyć naszą uwagę oraz zainteresowanie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:41:51
Tagi: kurs, pracownicy, przedsiębiorstwo, systemy, proces