gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Awaria komputera, zalanie? Gdzie szukać pomocy?

Laptopy zawładnęły światem. Wielu z nas zrezygnowało z komputerów stacjonarnych i na co dzień zaczęło używać nieco bardziej sprzętów mobilnych. Jak musimy dbać o nasze sprzęty aby towarzyszyły nam jak najdłużej?
Starajmy się nie doprowadzić do ich przegrzania. Unikajmy w związku z tym pracy na kołdrach i innych tkaninach a także w środowisku gdzie jest kurz.
Dbajmy, by otwory pochłaniające powietrze były zawsze czyste. Systematyczne sprawdzanie układu chłodzenia w serwis laptopów Krapkowice to prosty niedrogi zabieg, który może nas uchronić przed nieprzyjemnymi konsekwencjami czyli dużo droższej naprawy płyty głównej. Serwis komputerowy oferuje usługi w zakresie serwisu, konfiguracji oraz rozbudowy sprzętu komputerowego - zobacz tutaj. Taka usługa nie stanowi zagrożenia dla naszego komputera, gdyż kontroli dokonuje osoba, która ma odpowiedni sprzęt oraz umiejętności.
komputer
Napisał: Wolfgang Lonien
Na podstawie: http://www.flickr.com




Gdy niefortunnie wylaliśmy ciecz na laptopa, najlepszym rozwiązaniem jest błyskawiczne odłączenie wtyczki z zasilaczem, wyjęcie baterii i jak najszybsze udanie się do serwisu komputery Krapkowice. Wszelkie próby włączenia laptopa działa prowadzą do zwarcia. Podczas zalania komputera stacjonarnego, możemy liczyć na szybką interwencję tzw. pogotowia komputerowego. Wtedy nie musimy martwić się o dźwiganie naszego sprzętu do punktu zajmującego się naprawami. Gdy zdajemy się na pomoc pogotowia komputerowego specjalista przyjeżdża do naszego domu i tu ocenia problem. Pomoc następuje szybko, pozwalając przy tym od razu korzystać ze sprawnego komputera.


Szczególnie wrażliwym elementem mobilnego komputera jest matryca – wrażliwa na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, zalania i warunki atmosferyczne. Są laptopy, które wymagają oryginalnych parametrów ekranu oraz jego wymiarów. Wykorzystanie niewłaściwego może być zgubne w skutkach, dlatego i w tym przypadku zawsze lepiej jest skorzystać z usług serwisu, który zaproponuje oryginalne części.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:41:51
Tagi: ekran, sprzęt, pogotowie komputerowe