gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

W których urządzeniach stosowanych w domach prywatnych wykorzystuje się mechanizm wymieniania ciepła.

Podczas stawiania swojego domu jedną z ważniejszych rzeczy będzie zapewnienie odpowiedniego ogrzewania. Aktualnie coraz częściej sięga się tutaj po technologie ekologiczne, do których przykładowo należą pompy ciepła.


Stosuje się w nich naturalną energię słoneczną która została zgromadzona w środowisku. Pompy ciepła Szczecin przypominają swoim działaniem lodówkę, z tym że następuje w nich odwrotny proces. Energia jest pobierana z otoczenia i przekazywana do wnętrza obiektu, dzięki czemu jest on tym sposobem ogrzewany. Pompy ciepła mają szereg zalet w porównaniu z ogrzewaniem tradycyjnym, dzięki czemu zainteresowanie nimi cały czas rośnie. Przede wszystkim korzystają z dostępnej powszechnie energii słonecznej, a oprócz tego są niezawodne i tanie w eksploatacji.
Technologia dotykowa w akcesoriach firmy Microsoft
Napisał: Microsoft
Na podstawie: Microsoft


Jak się okazuje pompy ciepła nie są jedynymi urządzeniami pracującymi w naszych domach, które wykorzystują zjawisko oddawania cieplnej. Coraz większym zainteresowaniem zaczynają się także cieszyć wśród osób stawiających domy rekuperatory, to znaczy mechaniczna wentylacja z wymiennikiem odpowiadającym za odzysk ciepła. Rekuperacja Szczecin polega na zasysaniu równocześnie powietrza z dwóch stron. Czyste, schłodzone powietrze pobierane jest z zewnątrz, natomiast z pomieszczeń zasysane jest powietrze znacznie cieplejsze. W wymienniku ciepła te zasysane strumienie powietrza się spotykają, ale bez mieszania się.


Każdy strumień płynie oddzielnym kanalikiem, lecz są one w takiej odległości, że następuje pomiędzy nimi wymiana ciepła, i powietrze z zewnątrz jest już wstępnie zagrzane.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:02:48
Tagi: rzeczy, ogrzewanie, wymiana, domu, powietrze