gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

W jakich rzeczach pomagają nam niektóre aplikacje? Z pewnością to duże ułatwienie jeżeli chodzi o bankowość elektroniczną

Wraz z rozwojem smartfonów zmianie uległ sposób korzystania z usług bankowych. W dzisiejszych czasach oprócz wizyty w placówkach banku lub korzystania z usług banku przez Internet mamy możliwość używania aplikacji mobilnej w naszym telefonie.


To z jej pomocą będziemy mogli sprawdzić saldo rachunku, wykonać przelew a nawet wziąć pożyczkę z banku. Bankowość mobilna jest stosunkowo młodą ale godną polecenia rzeczą. Sporo banków wypuszcza specjalne aplikacje, które ułatwią dostęp do naszego konta. Zazwyczaj są dosyć intuicyjne oraz okrojone. Jednak będziemy mogli z nich korzystać jedynie na smartfonach z systemem Windows Phone, Android, iOS rzadziej Symbian. Po wpisaniu hasła do aplikacji zobaczymy saldo naszego konta, możemy zlecić przelew jak i też przejrzeć historię. Wiele banków oferuje szersze zastosowanie bankowości internetowej, dajmy na to umożliwiając wzięcie kredytu lub otworzenia lokaty.

aplikacje na telefon
Napisał: Global Panorama
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jest to wielkie ułatwienie szczególnie, jeśli potrzeba nam szybszego dostępu do naszych pieniędzy. Bankowość mobilna jest dosyć bezpieczna, połączenie jest zaszyfrowane, a my aby mieć dostęp musimy za każdym razem wpisać hasło. Trzeba wiedzieć, że tutaj też spore znaczenie ma sieć z której następuje połączenie. Podczas połączenia z nieznanym Wi-Fi powinniśmy unikać logowania się do aplikacji mobilnej, natomiast używając sytemu Android zaopatrzyć się w antywirusa. Dodatkowo należy pobierać aplikacje mobilne z dobrego źródła i mieć pewność, że jest to oficjalne oprogramowanie (aplikacje na telefon) wydane przez odpowiedni bank. Jak zaznaczają specjaliści, bankowość mobilna dzisiaj jest bezpieczniejsza niż internetowa, jednak musimy zachować ostrożność, bo może to w niedługim czasie się zmienić.


komórka
Napisał: Maurizio Pesce
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie powinniśmy też zdradzać używanych haseł ani zapominać o poprawnym wylogowaniu się. W przypadku kradzieży telefonu najważniejsze co trzeba zrobić, to powiadomić bank oraz poprosić o pomoc lub zablokowanie aplikacji mobilnej. Przestrzegając takich reguł możemy mieć pewność, że nic nieprzyjemnego się nie wydarzy, a nasze konto w banku będzie zabezpieczone właściwie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 12:09:17
Tagi: Wi-Fi, telefony, Android, Windows Phone