gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Rola badań diagnostycznych – z jakiego powodu są one tak ważne?

Łatwo można zauważyć, że współczesny świat rozwija się w niesamowitym tempie. Każdego tygodnia podawane są informacje o opracowaniu nowego rodzaju maszyn i urządzeń upraszczających nasze codzienne życie oraz umożliwiających realizowanie zaawansowanych procesów produkcyjnych przez różnego rodzaju przedsiębiorstwa.

dowiedz się więcej w tym temacie
Napisał: Chemie-Verbände Baden-Württemberg
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wraz z ich pojawianiem się rośnie potrzeba częstego ich diagnozowania, gdyż wyłącznie w takiej sytuacji możliwe jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom obsługującym te maszyny. Jak powszechnie wiadomo, zdarzają się problematyczne usterki tych konstrukcji, które w skrajnych przypadkach mogą zagrozić zdrowiu oraz życiu pracowników, którzy je obsługują. Na szczęście, tzw. diagnostyka techniczna, która jest niezmiernie ścisłą oraz specjalistyczną dziedziną nauki, umożliwia zastosowanie nowoczesnych narzędzi diagnostycznych, w tym także tzw. badań nieniszczące.

Okazuje się, że możliwe jest zdiagnozowanie urządzenia, na przykład w celu potwierdzenia bądź wykluczenia pojawienia się pęknięć bez żadnych ingerencji w konstrukcje. Wystarczy specjalistyczny penetrant i obserwacja pod światłem ultrafioletowym, by sprawdzić, czy na powierzchni maszyny znajdują się widoczne pęknięcia. Możliwe jest również poszukiwanie ich wewnątrz konstrukcji, co także jest niezbędne. W związku z tym stosuje się rentgen. Z kolei drgania są faktycznie częstym objawem czegoś złego, co dzieje się w maszynie. Przekroczenie ich poziomu może być przyczyną wykluczenia z eksploatacji konkretnego urządzenia, co wcale nie jest rzadką sytuacją. Pomiary drgań są koniecznym elementem diagnostyki technicznej w każdej firmie wykorzystującej obiekty techniczne typu maszyny i urządzenia.specjalistyczne pomiary
Napisał: Chemie-Verbände Baden-Württemberg
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jakim sposobem przeprowadzić takie badanie?

Niestety, ale nie jest to takie łatwe jak mogłoby się wydawać. Diagnostyka techniczna wymaga od nas posiadania zaawansowanej wiedzy, ale przede wszystkim fachowych narzędzi, niezbędnych do wykonania konkretnego badania. Naturalnie, takiego sprzętu nie posiada przeciętna osoba lub nawet niewielka firma, toteż czasami konieczne jest skorzystanie z usług firmy zewnętrznej. Dzisiaj nie powinniśmy mieć problemów z odnalezieniem takiej firmy. Wystarczy wklepać konkretne hasło w wyszukiwarkę internetową, żeby namierzyć strony internetowe przedsiębiorstw.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 12:13:51
Tagi: nauka, Urządzenia, maszyny, Diagnostyka