gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Projektowanie aplikacji mobilnych

W tych czasach nie wyobrażamy sobie świata bez naszych supernowoczesnych telefonów. Telefon staje się dla nas centrum rozrywki, ale również centrum niezbędnym, by być na bieżąco z ważnymi wiadomościami dotyczącymi naszego {interesu}. Gdy telefon się rozładuje czujemy się jak bez ręki. Dlatego też ludzie, którzy zajmują się wszystkim tym, co związane z telefonami starają się nas jeszcze mocniej, od telefonów i tabletów i różnego typu innych mobilnych urządzeń – uzależnić.

Telefon dotykowy
Napisał: Maurizio Pesce
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tworzone są następne aplikacje, które są w stanie obliczyć jak dużo jest kalorii w tym, co jemy, pomóc wypić odpowiednią ilość wody i całe mnóstwo innych aplikacji, bez których bardzo szybko nie jesteśmy w stanie działać. Ale, by taka aplikacja mogła dostać się na nasze mobilne urządzenie musi być ona zaprojektowana. Jeśli chodzi o projektowanie aplikacji mobilnych, to zajmują się tym osoby, które znają się na rzeczy. Zrobienie samego projektu, to po pierwsze pomysł na apkę.Należy wymyślić coś, czego jeszcze nie ma lub coś podobnego do tego, co obecnie jest w zasięgu wielu osób, ale ulepszyć to i sprawić, żeby ludzie chcieli używać tej aplikacji. Później przechodzi się do projektowania, którym zajmują się osoby znające się na informatyce oraz technologicznych aspektach. A nim aplikacja trafi do wszystkich odbiorców, początkowo jest testowana, żeby można było wnieść poprawki lub po pewnym czasie zrezygnować z tego pomysłu, bo może się okazać, że dana aplikacja nie jest przekonująca - http://runloop.pl/.
Aplikacje mobilne
Kiedy słyszymy słowo projekt, to dobrze wiemy, że przedtem musiała się pojawić idea, później jakiś szkic i dopiero wtedy można było wziąć się za robienie projektu. Dokładnie tak samo jest, jeśli chodzi o projektowanie aplikacji mobilnych. Tyle, że gdy projektuje się aplikację należy też stworzyć analizę rynku, dowiedzieć się czy możliwi użytkownicy będą zainteresowani tego typu apką, czy już już jest tego rodzaju aplikacja, jeżeli tak, to, czym ta nowa na tle tej istniejącej miałaby się odróżniać.

Nim, więc zacznie się projektowanie należy wiele spraw sprawdzić, a nawet, gdy projekt zostanie ukończony trzeba aplikację wypróbować, by mieć pewność, czy w ogóle będzie dobrze dalej się nią zajmować. Bo tworzenie aplikacji to inwestowanie, które zwróci się jeżeli aplikacja będzie miała duża liczbę użytkowników.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:02:50
Tagi: projekt, rynek, biznesu, użytkownik