gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę przy pracy z dużą ilością danych osobowych?

Funkcjonujemy w czasach w których niezmiernie ważne są różnego rodzaju dane. Można śmiało rzec, że informacja stała się pewnego typu nową walutą. Obecnie przeróżne wiadomości, przede wszystkim te o nas samych oraz naszych preferencjach, są wyjątkowo pożądanym towarem dostępnym na rynku.


Dzieje się tak, aby móc przygotować spersonalizowane przekazy marketingowe i reklamy, które miałyby na nas oddziaływać.


W dobie wszechobecnego Internetu w wielu miejscach jesteśmy proszeni o zostawienie jakiś konkretnych informacji osobowych. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, iż nasze informacje o naszych personaliach są chronione przez prawo. Gdyby było inaczej, prawie każdy mógłby robić co zechce z naszymi danymi. Z tego też powodu, temat jakim jest przetwarzanie danych osobowych jest szalenie ważną sprawą do której należy podchodzić we właściwy sposób. Przede wszystkim, mając tego rodzaju informacje nie możemy ich swobodnie udostępniać i publikować bez zgody właściciela. Dobrze jest wspomnieć choćby to, co bardzo często jest obecne w CV i podaniach o pracę - a więc aprobata na przetwarzanie danych personalnych w danym celu. Bez wyrażenia naszej aprobaty co do takich praktyk, nie jest możliwe wykonanie wielu procesów po stronie przeróżnych instytucji.


tablety
Warto przyswoić sobie chocby fundamentalne dane z tej dziedziny aby uniknąć potencjalnych problemów.


I tak dla przykładu, jeżeli pracujemy przy projekcie w którym występuje masowa wysyłka listów, to musimy zwrócić baczną uwagę na to, aby dane personalne nie były nigdzie udostępnione dla osób postronnych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:02:49
Tagi: Internet, pomoc, działanie