gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Kasy fiskalne zalecane dla dużych sklepów, gdzie je kupić i jak utrzymywać

Różnego rodzaju kasy fiskalne są składową rozmaitych sklepów. Fakt, że są one dzisiaj potrzebne praktycznie we wszystkich punktach sprzedaży sprawił, iż ich produkcja odbywa się masowo, a na dodatek możemy zamawiać kasy fiskalne o najróżniejszej wielkości i kształtach.


W dużych sklepach takich kas fiskalnych może stać nawet kilkanaście i są one obsługiwane przez kilku obeznanych w ich obsłudze pracowników. Zazwyczaj tego typu kasy podłączone są do monitora komputera, na jakim można wyszukać wszystkie proponowane w sklepie produkty. Taka pomoc przydaje się szczególnie w przypadku produktów spożywczych, które nie uwzględniają kodów kreskowych, a ich cena musi być wstukiwana ręcznie przez pracownika i jest automatycznie naliczana do całości rachunku za zakupy. W ten sposób obsługa klienta może przebiegać wyjątkowo sprawnie tym bardziej, że z komputerem połączony jest także terminal obsługujący karty debetowe do obsługi kart debetowych, które można szybko obciążać kosztami wykonanych zakupów bez potrzeby wydawania reszty. Z jednej strony osoby stojące na kasie oczywiście lubią obsługiwać klientów mających karty debetowe, ale z drugiej strony lubią też, kiedy sklep odwiedzają klienci wykonujący zakupy korzystając z drobnych pieniędzy, jako że tym sposobem mogą zebrać drobne potrzebne do wydawania w ciągu całego dnia. Kierownicy sklepu mogą również decydować się na serwis komputerowy w momencie, kiedy kasy fiskalne przestają właściwie działać.


image - sprzęt
Napisał: Marcin Polak
Na podstawie: http://www.flickr.com
W większych supermarketach oprócz tego, że znajdują się kasy fiskalne, ustawione są również kasy samoobsługowe, przy jakich klient może sam rozliczyć zrealizowane zakupy. Wystarczy, że przyłoży kody kreskowe znajdujące się na produktach w odpowiednim miejscu albo, by wklepał nazwę zakupionych przez siebie produktów i będzie mógł zapłacić za zrobione przez siebie zakupy. Tego typu rozwiązanie wybierane jest przez osoby, które nie zrobiły zbyt wielu zakupów i mają przy sobie dużą ilość drobnych pieniędzy.

Zdarza się również, że w okresie zwiększonego ruchu w sklepie niektóre osoby z automatu kierowane są do kas samoobsługowych, żeby tym sposobem trochę odciążyć standardowe stanowiska kasowe. W wyznaczonych miejscach supermarketów poustawiane są także małe kasy fiskalne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:47:02
Tagi: zakupy, moc, sprzedaż, cena, market