gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Jak skutecznie osuszać budynki, by zapobiec wilgoci w mieszkaniu?

Wilgoć to jeden z kluczowych kłopotów w niejednym domu czy mieszkaniu. A to dopiero wstęp do nieco większych konsekwencji. Żeby walczyć z wilgocią, niezbędne jest precyzyjne osuszanie budynków. Należy zatem przekonać się, na czym polega i jak odpowiednio je wykonać.


Najczęstszą przyczyną wystąpienia wilgoci w naszych mieszkaniach jest brak prawidłowej izolacji.


Zwłaszcza pod wpływem deszczowej pogody może okazać się, iż istniejące izolacje są w dużej mierze za słabe. Inną przyczyną jest także nieodpowiednie izolowanie termiczne przegród zewnętrznych. Z powodu różnic temperatur mogą pojawić się miejsca, w jakich od razu zobaczymy rezultaty tego rodzaju procesów w postaci brzydkich, nieładnych plam na ścianie i suficie.


ogląd - dom
Napisał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com


W normalnych eksploatowaniu obiektów najczęściej wilgoć pojawia się w głównej mierze w kuchni w trakcie gotowania lub też w łazience w trakcie brania kąpieli. Poza tym ludzie także wydychają wilgotne powietrze. To wszystko może prowadzić do późniejszych kłopotów z wilgocią. Jeśli oprócz tego system wentylacyjny nie jest właściwy, nadmiar wilgoci nie będzie prawidłowo usunięty.


kontrola
Napisał: Riccardo Fissore
Na podstawie: http://www.flickr.com


Nadruki na meblach
Napisał: Kare Design
Na podstawie: Kare Design
Zanim rozpoczniemy osuszanie całego mieszkania, musimy szczegółowo poznać powód pojawienia się wilgoci. Najlepiej w takim przypadku poprosić o poradę specjalistę, który dokładnie wskaże powody także pod kątem budowy całego budynku. Bardzo skutecznym sposobem na zapobieganie problemom nadmiernej wilgotności w domach jest wysuszenie budynku przy pomocy odpowiednich nagrzewnic umieszczanych w zawilgoconych pomieszczeniach. Rozgrzewają one powietrze, co równocześnie przyczynia się do odparowywania wilgoci z warstw powierzchniowych muru, aż do uzyskania właściwej równowagi. W tej sytuacji bardzo istotna jest właściwa wentylacja pomieszczeń, ponieważ jedynie wówczas osuszanie ścian gorącym powietrzem powinno okazać się skuteczne.


W przypadku niewielkiej skali problemów z wilgotnością zazwyczaj wystarczające okazują się domowe sposoby na osuszenie pomieszczeń. Niestety niejednokrotnie okazuje się, że poziom wilgotności jest bardzo wysoki. Wtedy konieczna powinna okazać się interwencja specjalisty. Powinniśmy w takich sytuacjach jak najszybciej zgłosić problem fachowcom.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:02:48
Tagi: ludzie, części, moc, IT