gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Co to jest system wizyjny?

System wizyjny, podobnie jak wzrok u osób, służy do „uzyskania informacji o otoczeniu". Kontynuacją otrzymania informacji jest jej obróbka i podjęcie należytej decyzji.
Z punktu spostrzegania technicznego: system wizyjny jest to kamera plus komputer.


hikvision polska
Napisał: Matt Brown
Na podstawie: http://www.flickr.com


Albowiem w systemie wizyjnym nośnikiem informacji o przedmiocie jest światło, więc albo obiekt sam musi wydzielać stosowne światło lub musi być stosownie oświetlony. Toteż do podstawowych komponentów systemu wizyjnego należą: oświetlacz (jeżeli przedmiot sam nie świeci), obiektyw (z ewentualnymi filtrami), kamera, elektroniczna maszyna cyfrowa z oprogramowaniem. Bezdyskusyjną wartością systemu wizyjnego Hikvision Polska jest ciągłość pracy 24/7, bez utrudzenia jak też urlopu. Negatywem jest – dokładna realizacja zakodowanej w nim koncepcji i algorytmu. Również jeżeli są one słabo dopracowane bądź mylne.


hikvision ip
Napisał: bobbi vie
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jeśli obiekt świeci samoistnie bądź jest oświetlony przez niezależne, stabilne źródło światła – ponadplanowy oświetlacz może być bezcelowy.


Kamera Hikvision IP sprawdza się wszędzie tam, gdzie nieodzowny jest najbardziej zaawansowany monitoring wizyjny. Nic zatem zadziwiającego, iż systemy oparte dokładnie na tychże Urządzeniach są tak niezwykle powszechne w USA, Wielkiej Brytanii lub Danii. W asortymencie sklepów odnajdziemy między innymi modele kompaktowe, modele tubowe, panoramiczne "rybie oko" oraz inne.
W większości przypadków urządzenia do monitoringu tejże marki wyekwipowane są w praktyczną funkcję dzień/noc z mechanicznie przesuwanym filtrem podczerwieni, co zwiększa wyrazistość obrazu nawet po zmroku. Detektory ruchu są niesłychanie praktyczne, bo umożliwiają rozpoczęcie nagrywania po wykryciu ruchu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:41:35
Tagi: gra, sklep, Urządzenia, systemy