gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Zadbaj o własne cenne dane

Niemal każdy dziś ma wrażliwe dane na swoim komputerze. Musimy zadbać o to, aby ich nie stracić. Rzecz jest wyjątkowo ważna, gdy prowadzimy swą firmę.


Obecnie ciężko jest prowadzić konkretną działalność bez komputera oraz pomocnych programów.
Problem polega na tym, że często na komputerze mamy wrażliwe dane, jakich utrata może być dla nas kosztowna. Należy zatem tworzyć kopię zapasową danych, by ustrzec się przed taką stratą. Kopia danych będzie przydatna, kiedy komputer ulegnie awarii. Popularne systemy operacyjne umożliwiają bezproblemowe i regularne przeprowadzanie kopii zapasowych. Najpierw musimy wybrać, które dane będą dla nas istotne. Najkorzystniej jest zapisać owe dane na dysk zewnętrzny, ponieważ w razie jakiejkolwiek awarii będziemy mieć do nich stały dostęp. Najważniejsze są rzecz jasna wszelkie stworzone przez nas zdjęcia i dokumenty.


JetFlash 700
Napisał: Sarota PR
Na podstawie: Sarota PR


Chcesz rzucić palenie? Przygotuj się...
Napisał: Bird&Co Sp. z.o.o.
Na podstawie: Bird&Co Sp. z.o.o.


Najlepiej jest rozważyć zrobienie kilku kopii. Zapobiega to nieodwracalnej stracie danych. Kopia danych powinna być robiona codziennie, jeśli komputer posłuży nam do działań służbowych. W sieci można znaleźć poradniki, które mówią o tym, w jaki sposób zrobić tę kopię. Można także odnaleźć dyskusje forumowe na ów temat. Jeśli posiadamy większą firmę oraz mamy kilka komputerów warto tworzyć kopie na serwerze. Warto także korzystać z wskazówek fachowców, którzy przeprowadzą nas przez ów proces.
Nieistotne, czy posiadamy firmę, czy używamy komputera do spraw mniej formalnych, kopia zapasowa jest koniecznością, jeśli nie chcemy stracić naszych istotnych danych. Dobrze więc zrobić ją już teraz.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:23:44
Tagi: sieci, dysk, dostęp