gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Straż pożarna - kilka słów o tym niebezpiecznym, jednak ważnym zawodzie

Ogień jest żywiołem, który to jest pod ścisłą kontrolą ludzi - pozbawiony tego konkretnego nadzoru, z codziennej pomocy człowiekowi może stać się autentycznym kataklizmem, zdolnym zniszczyć dosłownie każda rzecz na swojej drodze we wręcz rekordowym tempie.
monitor połączony z xbox one
Napisał: Craighton Miller
Na podstawie: http://www.flickr.com


Toshiba STOR.E ART 4
Napisał: 4Press.pl
Na podstawie: 4Press.pl


Przypadków, kiedy ogień niszczy dosłownie wszystko na swojej drodze obecnie jest o wiele mniej, lecz nadal zdarza się, iż "wybucha" niszcząc, a nawet zabierając życie. Nie zadziwia więc fakt, iż powstały specjalne oddziały do walki z nim na co dzień.


Niebezpieczeństwo związane z ogniem jest naprawdę wielkie - pomimo naszej kontroli nad jego siłą, w rzeczywistości w pojedynczej chwili możemy autentycznie poczuć, jak ten konkretny żywioł może dotkliwie poranić albo nawet i zabić, wystarczy, że z ledwością dotkniemy go, a nawet i najzwyczajniej zbyt blisko do niego się przysuniemy. Pojedyncza iskra w nieodpowiednim miejscu ma możliwość spowodować, iż rozpęta się pożar - niewiarygodnie często dzieje się tak w chwilach, kiedy jesteśmy bardzo rozkojarzeni lub po prostu nie uważamy. Ogień naprawdę bardzo szybko potrafi się rozprzestrzenić - im jest on większy tym trudniejsza bywa z nim walka. Straż pożarna jest oddziałem, który wzywamy zawsze, kiedy widzimy ogień w miejscu, w którym być wcale nie powinien. Tak jak policja walczy z przestępczością, tak strażacy walczą z najbardziej śmiercionośnym z żywiołów.
Robota tego typu nie jest przeznaczona dla każdego - by zostać strażakiem należy posiadać bardzo duże poczucie odpowiedzialności, być bardzo uodpornionym na stres oraz niewiarygodnie częstą presję. Umieć podejmować szybko decyzje, a także ponad wszystko być całkowicie gotowym by rzucić na szalę swoje własne życie, by bronić innych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:10:49
Tagi: rzeczy, bezpieczeństwo, moc, człowiek, typ