gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Rozmaite typy obiektywów

Obiektywy fotograficzne mają nie tylko różną budowę, ale także przeróżne przeznaczenie. Innego rodzaju sprzęt wykorzystywany jest do fotografowania ze sporej odległości, a innego do makrofotografii, gdzie rzecz może się znajdować kilka centymetrów od obiektywu.


sigma 12-24
Napisał: Western Digital
Na podstawie: Western Digital


Ogniskowa obiektywu jest bez wątpienia najistotniejszym jego parametrem, albowiem to ona w największym stopniu określa jego używanie. Występują tak jak obiektywy stałoogniskowe jak i zmiennoogniskowe. Ogniskowa obiektywu jest jego cechą fizyczną i nie ma znaczenia, do którego aparatu go podepniemy.


Jednym z bardzo szerokokątnych obiektywów na rynku jest Sigma 12-24. Obiektyw sprawia nadzwyczaj dobre wrażenie. Surowcem obudowy są w dużej mierze tworzywa sztuczne. Wykorzystano je do osłonięcia frontowej części obiektywu, tej przed pierścieniem ostrości, oraz środkowego kawałka obudowy pomiędzy kręgami, tego ze miarą dystansu, reszta to metal. Oiektyw jest gładki i nie ograniczający dokonywać nawet drobnych zmian kąta widzenia. Ogniskowanie obiektywu odbywa się wewnętrznie, a zoomowanie niemal wewnętrznie. Obiektyw wyposażony jest w układ wewnętrznego ogniskowania, a napęd autofokusa zapewnia ultradźwiękowy silnik HSM. Jest on niesłyszalny i szybki, wyraźnie nadzwyczaj sprawnie ruszając jednostkami obiektywu. Naokoło niewielkiej tylnej soczewki zlokalizowano ramkę, za którą można wsadzić żelatynowy filtr.
Zasadniczym obowiązkiem obiektywu fotograficznego jest należyte koncentrowanie promieniowania świetlnego, które wpada przez zainstalowane w obiektywie soczewki do środka sprzętu, gdzie obraz zostaje upamiętniony na błonie światłoczułej, czy też matrycy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 14:01:06
Tagi: materiał, gra, system, fotograf