gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Rekuperacja jako nowoczesny, zaawansowanym rodzaj wentylacji

W dzisiejszych czasach, gdy skażenie środowiska jest coraz wyższe, obowiązkiem każdego świadomego obywatela jest wszelakie działanie, aby przeciwdziałać dewastowaniu środowiska.
Dzieje się tak w każdej dziedzinie życia, także w budownictwie.


płótno - przemysł
Napisał: Kris Duda
Na podstawie: http://www.flickr.com


We współczesnych budowlach nieodzowne jest zagwarantowanie należytego systemu wentylacji. Właściwym rozstrzygnięciem jest montowanie w obiektach rekuperatora, który przynosi doskonałą wymianę powietrza bez strat energii. Rekuperator to dwa wentylatory, wywiewny i nawiewny, także wymiennik ciepła, w którym powietrze które dopływa do środka budynku nagrzewa się od cieplejszego powietrza wywiewanego. Są w nim montowane także filtry wstrzymujące zanieczyszczenia.


Montowanie instalacji wentylacyjnej wyposażonej w rekuperator daje gwarancję zminimalizowania kosztów nagrzewania obiektu poprzez ograniczenie strat ciepła. Dzięki takiemu narzędziu nie stracimy ciepła zimą, a latem dom jest należycie schłodzony. Wymogiem właściwego działania tego rozstrzygnięcia jest prawidłowe wykonanie instalacji wentylacyjnej z odzyskiem ciepła, a także sprawnie funkcjonująca centrala z rekuperatorem. Rekuperacja jest współczesnym, niezwykle zaawansowanym sposobem wentylacji budowli. Jest to mechaniczna unormowana wentylacja nawiewno-wywiewna z nadzwyczajną funkcją odzysku ciepła.
System rekuperacji oparty jest na centrali wentylacyjnej, czyli na rekuperatorze, jakiego główny punkt stanowi wymiennik ciepła.


Używanie rekuperatora to troska o środowisko naturalne, albowiem występuje mała emisja dwutlenku węgla do atmosfery.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 14:10:36
Tagi: ceny, system, rozwiązania