gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Oświetlenie - czyli, kolejny tekst pochodzący z cyklu "rzeka" nadchodzi"!

kiedy słyszymy słówko "słońce" pierwsza rzecz co automatycznie przyłazi nam do głowy, jest to określenie "ciepełko", następnym dopiero jest słowo "światełko", choć to dokładne słówko bywa silniej adekwatne, gdyż niezależnie od pory roku, słoneczko światło daje Zawsze, w czasie kiedy ciepło niekoniecznie.




mysz
Napisał: See-ming Lee
Na podstawie: http://www.flickr.com


Od zarania dziejów persony próbowali uzyskać "potęgę", jaką bywa światło oraz w końcu wynaleźli elektryczność, a także żarówkę, która dała naszym osobom możliwość zapanowania nad owym "żywiołem". w obecnej chwili światełko jest dostępne dla każdziutkiego, i to o nim i postaciach jego "przekazania" opowiemy w dzisiejszym artykule...


Światło, czy też mówiąc dokładniej oświetlenie, jest naszym dzisiejszym tematem oraz równocześnie myślą przewodnią. Jak wspomnieliśmy wyżej, skoncentrujemy się dziś na postaciach przekazania oświetlenia, którym są nie wątpiąc w to lampki wewnętrzne, takiego typu jak choćby na przykład: lampy podłogowe i wiszące, lampki na stolik, wszelkiego rodzaju żyrandole, kinkiety, a także wszelkiego typu oświetlenie zewnętrzne, typu na przykład: lampy z czujnikiem ruchu, lampy na pilota, czy też takie, które przypominają lampy wewnątrz "starym stylu" - a więc, te które to na przykład są jak na dworcach, lub dawnych, staroświeckich uliczkach. Warto pamiętać, że każdziutkiego rodzaju oświetlenie (a raczej jego obudowa) wewnątrz obecnych czasach ma określony rodzaj żarówki, a dokładniej wejścia (przezywanego gwintem), do którego to nie nadaje się każda żarówka.




Trzeba jednakże wiedzieć, że obecnie króluje oświetlenie typu LED, które, choć troszkę bardziej drogie aniżeli żarówki starego rodzaju, bywa równocześnie sporo oszczędniejsze oraz wystarczy na dłużej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 14:01:05
Tagi: oświetlenie, ludzie, ciepło, czujnik, elektryczność