gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Najnowocześniejsze urządzenia stosowane do emisji obrazów czyli parę informacji o zaletach ekranów LED.

Żadna większa impreza kulturalna albo sportowa nie może się obecnie obejść bez porządnej wizualnej i muzycznej oprawy. Porządne nagłośnienie i ekrany LED pozwolą na dużo lepszy odbiór tego, co się dzieje na scenie czy boisku. Możliwe to będzie dzięki nowoczesnej technice, pozwalającej na doskonałe przedstawienie obrazu na największych ekranach z diod LED.


Ich możliwości zostały niedawno odkryte, i bez przerwy rosną, ale już obecnie są na tyle duże, żeby można je było z dużym powodzeniem używać w komercyjnych zastosowaniach
led
Napisał: Angel Breton
Na podstawie: http://www.flickr.com
. Ogromną zaletą ekranów LED jest możliwość łączenia ich w ekrany o dużej powierzchni. Posiadają one modułową budowę, przez co jednokrotne zrobienie ekranu na koncert nie jest żadnym problemem, a później da się go rozmontować i przewieźć w inne miejsce.

Możliwości wykorzystania ekranów tego typu będą jednak dużo większe, niż jedynie koncerty czy mecze. Bardzo chętnie wykorzystuje je rynek reklamy, gdyż są rewelacyjnym nośnikiem, zaczyna się je także spotykać jako tablice informacyjne w halach dworcowych czy w innych obiektach handlowych i publicznych, np. polecana strona.

Jedną z głównych zalet ekranów LED jest ich bardzo dobra odporność na warunki oświetleniowe. Świecą one świetnie bez względu na pogodę, czy jest ostre słońce, czy też całkowita ciemność. Za każdym razem obraz ma doskonałą jakość, a wszystko to dzięki użyciu wydajnych, mocnych diod. Typowy ekran LED składa się z paru tysięcy malutkich punktów nazywanych pikselami, a każdy z nich może być niezależnie sterowany.


Dzięki temu można na ekranach tego typu emitować dynamiczne, wielokolorowe ujęcia, analogicznie jak na ekranach monitorów czy telewizorów. Piksele złożone są z trzech małych, wydajnych diod - mają one kolor niebieski, zielony i czerwony (medas-media). Ustalając odpowiednie natężenie świecenia każdej z nich otrzymuje się końcowy kolor piksela, który widzi odbiorca. Kolejną zaletą ekranów LED są ogromne możliwości sterowania, dzięki wykorzystaniu specjalistycznych programów można na nich wyświetlać w zasadzie wszystko co się chce.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 14:01:00
Tagi: diody, nośnik, miejsce, zaleta