gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Najbardziej korzystne do pracy są najnowocześniejsze rozwiązania. Czy słyszałeś o dysku ssd? Jeśli nie, powinieneś nadrobić te zaległości

Dyski ssd, ściślej mówiąc solid-state drive stają sięcoraz bardziej pożądane. Są to urządzenia pamięci masowej stworzone w oparciu o pamięć flash, które wspomagajązrobienie wielu zadań jeszcze bardziej wydajnie, niż porównując tradycyjne dyski optyczne lub magnetyczne. W sytuacji możliwości serwerowych te urządzenia są tym bardziej przydatne, gdy ten kto z nich korzysta trzyma pliki na serwerze, do jakich dość często uzyskuje dojście.


dysk ssd
Napisał: Laineema
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tak się dzieje w przypadkuwiększych baz danych z indeksami w pamięci czy charakteryzującej się dużą wydajnością pamięci masowej. Dyski ssd gwarantują dostęp do danych prędzej, niż zwykłe napędy. Oznacza to że takie znaneniedogodności, jak opóźnienia, czas rozruchu systemu oraz czas przetwarzania aplikacji są zdecydowanie krótsze. Dzięki temu strony hostowane na serwerach z wykorzystaniem ssd mogą się wyróżniać lepszą pozycją w rankingach wyszukiwania, wyższy jest teżwspółczynnik konwersji. zwykłe dyski tworzone są z użyciem ruchomych mechanizmów, zaś informacje są zapisywane i przetwarzane elektromagnetycznie.

W dyskach ssd zasada jest inna, używane są bowiem obwody scalone do ciągłego, elektronicznego zapisu informacjiw pamięci flash. Gwarantuje to, iż dzięki użyciu w dyskach ssd jedynie nieruchomych części, charakteryzują się one większą wytrzymałością na zniszczenia. A takie mogą powstać, na przykład podczas wstrząsów w czasiedziałania. Najnowsze serie dysków ssd gwarantują jeszcze większą szybkość i niezawodność, a jednocześnie optymalną efektywność do kierowania dużymi przeciążeniami roboczymi (dobre dyski ssd). Z taką pomocą temu strony internetowe ładują sięszybciej.


dysk SSD
Napisał: Cognoscenti*
Na podstawie: http://www.flickr.com
najnowszych dyskach informacje są lepiej chronione, przez kilka zabezpieczeń, a oddzielne obszary pamięci w pełni chronią przed stratą czy zniszczeniem danych. Dobrym rozwiązaniem są też wbudowane kondensatory, które potrafią zapewnić rezerwę mocy, by w razie awarii zasilania pozwolić urządzeniu skończenie bieżących procesów roboczych. Dzięki temu dysk ssd zwycięża na „wielu frontach” stając się bardzo dobrym rozwiązaniem dla wielu firm. Nie korzystasz z dysków ssd? Najwyższy czas to zmienić, a zobaczysz, jak bardzo możesz na tym skorzystać!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 13:21:11
Tagi: dysk, obwody, szybkość