gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Nabywamy domowe kino

Oglądanie filmów może dostarczać wielkich wrażeń - przenikające się ze sobą brzmienie a także obraz sprawiają, iż widzowie czują się, jak gdyby byli w środku akcji.


Przez długie lata istotnie mocnych wrażeń dostarczało wyłącznie kino - przede wszystkim za sprawą kolosalnych ekranów i nagłośnienia.


nagrania
Napisał: Jocelyn Kinghorn
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednak ów monopol został ostatnio przełamany - dzisiaj, dzięki domowemu kinu, na tego rodzaju efekty można liczyć również oglądając filmy w domowym zaciszu. Wiedza tycząca się komponentów z jakich jest złożone kino domowe jak też co znaczą zawiłe specyfikacje, może pomóc w podjęciu decyzji, jak przekształcić salon w salę kinową. PanoRAMiczny telewizor w połączeniu z odtwarzaczem DVD i głośniki dźwięku przestrzennego (surround) sprawią, że w domowym fotelu będzie można poczuć się jak w sali kinowej. Warto przy tym pamiętać, iż dobór pojedynczych składników kina domowego jest faktycznie szeroki, natomiast większe nie zawsze znaczy - lepsze.


Komplet domowego kina z prawdziwego zdarzenia złożony jest z trzech niezbytecznych elementów: ekranu telewizora, odtwarzacza DVD oraz głośników. Zadaniem domowego kina jest dostarczanie efektów podobnych do kinowych. Odtwarzacz DVD w połączeniu z najnowszymi odbiornikami telewizyjnymi będą w stanie wygenerować obrazy w wysokiej rozdzielczości, wiernie oddające i wielkie wybuchy i najmniejsze z możliwych łez.


Wysokiej próby głośniki dźwięku przestrzennego powodują, że oglądając w filmie latający helikopter, praktycznie będziesz mógł wyczuć, jak łopatki wirnika krojoną powietrze nad twoją głową. Jeśli składniki kina domowego dobierze się poprawnie, wówczas pokój, w jakim będzie zainstalowany taki zestaw, przeistoczy się w autentyczną kinową salę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 14:18:41
Tagi: dom, WD, telewizor, RAM