gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Karta rfid - do czego służy oraz w których miejscach można ją stosować?

W obecnych czasach właściwie każdy z nas posiada w portfelu jakąś kartę. Czy jest to karta do komunikacji miejskiej, do bankomatu, lub karta lojalnościowa, jaką można dostać w rozmaitych sklepach, ich działanie będzie zbliżone.
Ich nazwy to karty rfid, a stosowanie wyszczególnionych kart opiera się na łączności z czytnikiem za pomocą układu fal radiowych o rozmaitej częstotliwości. Dzięki wykorzystanym w nich specjalnym układom elektronicznym możemy rejestrować a także czytać informacje. Co jeszcze należy o kartach wiedzieć? Dobrze jest wyjaśnić szczegółowe działanie prezentowanych kart. Zbliżeniowe karty opierające się na systemie rfid to trzy istotne elementy: wspomniany wcześniej czytnik, anteny, jakiej zazwyczaj nie widać, gdyż wbudowana jest w czytnik oraz najistotniejszej części – samej karty. Zadaniem czytnika będzie wytwarzanie pola elektromagnetycznego, jakie będzie zasilać kartę w sytuacji, jeśli klient będzie potrzebować jej użyć.


pliki
Napisał: Global Panorama
Na podstawie: http://www.flickr.com


karty rfid
Napisał: Martin Lang
Na podstawie: http://www.flickr.com


Niezaprzeczalnym walorem rfid jest brak konieczności bezpośredniej styczności ze skanerem. Dzięki temu konsumenci mają mniejsze obawy, iż ich dane pozostaną skopiowane jak też wykorzystane w niewłaściwy sposób. Nie można funkcjonować bez kart, ale trzeba również mieć pojęcie, w jaki sposób ich używać, by obniżyć ryzyko zagrożenia. Karty za każdym razem musimy trzymać przy sobie, co zminimalizuje ryzyko ich kradzieży czy zgubienia.
Współczesne systemy ESOK nie są już jedynie systemami monitoringów a także szczelnego rozliczania pobytu klienta na basenie, jednakże instrumentami do marketingu i sprzedaży.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 14:00:59
Tagi: radio, informacje, system, elementy, działanie