gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Co to okazują się być karty RFID, w jaki sposób się je produkuje i jak dużo mogą kosztować?

Obecnie nie ma chyba osoby na świecie, która chociażby nie słyszała o wszelakiego rodzaju wykonanych z plastiku kartach. Służą one jako karty dowody osobiste lub jako tzw. karty lojalnościowe.


W przeszłości miały one tylko tak zwany pasek magnetyczny, jednak od jakiegoś czasu mogą mieć one również zamontowany tak zwany chip, dzięki któremu korzystanie z nich jest jeszcze praktyczniejsze.


karty rfid
Napisał: Graham Hill
Na podstawie: http://www.flickr.com


Są to tzw. karty zbliżeniowe, jakie nawet nie powinny fizycznie dotykać terminala. Takie karty RFID, jeśli okazują się być puste, czyli nie zaprogramowane, warte są parę złotych. Wszelakie nadruki, jakie widzimy wykonywane okazują się być na szczególnej drukarce do kart plastikowych. A do jakiego celu jeszcze mogą posłużyć w codziennym życiu takie zbliżeniowe karty RFID? Czy prawdopodobna ilość ich wykorzystań jest naprawdę tak znaczna?
Naturalnie, iż tak. choćby jako karty pracujące do kontroli czasu realizowanej pracy lub obecności takiego kadrowicza w strzeżonej strefie. Tego typu karty RFID służą także do kontroli tożsamości kursantów konferencji lub określania mieszkańców na niektórych placach postojowych. Prawdopodobnych wykorzystań jest faktycznie niezwykle dużo, niemało jest zależne od konkretnej okoliczności. Jedno jest jednak pewne: karty RFID okazują się być niezwykle komfortowe, estetyczne i funkcjonalne.


Warto o niniejszym nadmienić swojemu kierownikowi, zwłaszcza wtedy, kiedy ten będzie szukał metody na zbadanie, czy też jego pracownicy przybywają punktualnie do firmy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 14:01:05
Tagi: pracy, firm, dane