gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Co to jest gramofon i z jakiego powodu może przydać się przy gotowaniu jajek?

Czy też w dotychczasowym, XXI już przecież wieku ludzie słuchają muzyki wyłącznie na telefonach komórkowych i ewentualnie w samochodowym radio? Oczywiście, iż nie. Prawdziwi audiofile wciąż stosują, zapomniane wydawać by się mogło, sprzęty.


Z jakiego powodu? Gdyż odgłos nagrany na dużej czarnej płycie winylowej uznawany jest ogólnie za "rzeczywisty" albo pełny.


grafika komputerowa
Napisał: Daniel Rehn
Na podstawie: http://www.flickr.com


Trzeszczenia, jakie towarzyszą odtwarzaniu dźwięków na takim sprzęcie jak gramofon dodają wyłącznie uroku. Takowy poniekąd, szczególnie dla niektórych ludzi, wspomnień urok. Nie należy się zatem dziwować, iż w sklepach nadal przystępne istnieją takiego rodzaju urządzenia. Co więcej, jest to faktycznie interesujący zamysł na upominek dla wszelakiego miłośnika muzyki. I to wcale niezupełnie tej poważnej, chociaż ona, jak łatwo jest się domyślić, brzmi w tego typu uwarunkowaniach najlepiej. Warto nadmienić, że protoplastą adaptera jest tzw. fonograf, z jakiego odziedziczył niejako jego regułę funkcjonowania. Ma obracającą się płytę, która posiada zapisane informacje, a które odczytywane są za sprawą specjalnej igły.


Należałoby nadmienić, że płyta gramofonowa obraca się w sprzęcie z kilkoma ewentualnymi do nastawienia prędkościami, z których jedną z najbardziej popularnych jest szybkość 33 i 1/3 obrotu na min. Ciekawą nowinką jest to, iż powyższy pewnik można w niektórych okolicznościach wykorzystać wręcz do... gotowania jaj. To prawda, ponieważ jeśli nie ma się jakiegoś zegarka, wystarczy wtenczas liczyć obroty płyty.
100 to jajko ugotowane na miękko, 300 to jajko na twardo. Niemniej jednak gramofon ma służyć przede wszystkim do słuchania muzyki. Istnieją aktualnie modele dla wymagających, jakie mogłyby być warte wręcz kilkanaście tys. PLN.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 14:01:05
Tagi: rzeczy, ludzie, koszt, interes