gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Aparat cyfrowy - informator zakupowy

Wiele osób jest przeświadczonych, iż nie ma lepszego aparatu niż kamera lustrzana. To fakt - profesjonaliści z zasady korzystają z lustrzanek, albowiem te są w wyższym stopniu odporne na mozoły pracy, szybkie, bezusterkowe.


czasy się jednak zmieniają, ekwipunek fotograficzny jest coraz lepszy a także bardziej dostępny. Lustrzankę i obiektywy makro możemy obecnie kupić często taniej, niż kompaktowy aparat. Naturalnie nie model profesjonalny, acz przyzwoity amatorski aparat fotograficzny z lustrem. To sprawia, że po lustrzanki sięgają także amatorzy, którzy następnie utyskują na obsługę aparatu. Lustrzanki posiadają bowiem bezsporne zalety, ale też wady, bądź raczej cechy, jakie nie każdemu odpowiadają. Czasem lepiej sięgnąć więc po kompaktowy aparat. Bądź kupić bezlusterkowca - coraz to w wyższym stopniu popularny typ aparatu.


mężczyzna
Na podstawie: flickr.com
Jakość fotografii w ogromnej mierze jest zależna od matrycy światłoczułej w aparacie, a zwłaszcza rozmiaru pikseli na owej matrycy. Im ogromniejsze piksele, tym z reguły wyższa jakość obrazu, wyższa czułość na światło. Rozmiar pikseli zależy także od formatu matrycy i od ich zagęszczenia na nawierzchni matrycy. A zatem wniosek jest taki - im większa matryca oraz piksele, tym lepsza jakość fotografii, szczególnie w mizernym oświetleniu. Aparaty cyfrowe mają rozmaite rozmiary matryc, jednak prym tu wiodą lustrzanki i większość bezlusterkowców. Amatorskie modele zazwyczaj oferują sensory rozmiaru APS-C.


Istnieją także kompakty z tak dużymi matrycami, są to jednakże nieliczne jak też drogie modele. Jeśli mimo wszystko wolimy zakupić kompaktowy aparat, kierujmy uwagę na modele z matrycami typu BSI CMOS - są one w wyższym stopniu czułe na naświetlenie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 14:01:05
Tagi: czas, eksperci, kupić