gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Zobacz jak wygląda projektowanie stron internetowych w praktyce

Czy projektowanie stron internetowych to nadal opłacalne zajęcie? Obecnie, kiedy w internecie jest mnóstwo darmowych silników i layoutów stron, kiedy za grosze możemy kupić niezbędne zdjęcie, gdy tak właściwie każdy sam ma możliwość, by zrobić własną stronę w internecie. Odpowiedź na to pytanie jest jedna - oczywiście, że tak.
Nie tylko grafika

strona internetowa
Na podstawie: http://www.sxc.hu/
Projektowanie stron internetowych to nie tylko zaprojektowanie układu grafiki i dopasowanie jej do silnika. Może się wydawać, że przecież w zasadzie nic ponad to nie ma tam do zaprojektowania. A to błąd. Każda porządna firma, trudniąca się tworzeniem stron rozpoczyna od badań. Przede wszystkim trzeba określić do kogo strona będzie skierowana. Ważna jest płeć, wiek, czasem status materialny, zdarza się też, że zawodowy. Wszystko zależy od tego jakiego typu to strona internetowa - www.webmaz.pl.

Użyteczność jest ważna

Bardzo istotnym czynnikiem jest użyteczność strony. Zazwyczaj projektuje się na wstępie kilka projektów, po czym testuje na reprezentantach grupy docelowej funkcjonalność strony. Tak właściwie nie da się określić konkretnego wzoru. Każdy element dobrze jest jest sprawdzić robiąc badania, nawet fokusowe. Jeżeli chcemy żeby strona idealnie odpowiadała wymaganiom użytkowników, a jednocześnie spełniała nasze wymogi, warto zatrudnić osobę zajmującą się growth hackingiem. Nazwa brzmi dość nieciekawie, jednak to nic złego. Growth hacker ma za zadanie za pomocą dokonywania drobnych zmian na stronie określić, jaki wariant najlepiej zdaje egzamin, który prowadzi do przyrostu liczby użytkowników, zwiększenia sprzedaży w sklepie internetowym itp.

Kiedy zsumujemy to wszystko, zobaczymy, że tworzenie stron (jak np. na www.404design.pl/projektowanie-stron-www-od-pomyslu-po-gotowa-strone) wymaga wyczucia estetyki, dużej wiedzy technicznej, orientowania się w trendach i technologiach oraz mnóstwa innych. Kiedy zatem podejmiemy decyzję o stworzeniu strony w internecie wyszukajmy jak najlepszą firmę, której możemy zlecić wymyślenie jej. Nie zapominajmy czego powinniśmy wymagać. Strona to nie tylko grafika i silnik. To wiele dni pracy, które poprzedzają samo spięcie projektu w całość.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:21:55
Tagi: zdjęcie, pieniądze, grafiki, badania