gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Wibrometr i wibrograf - czym dokładnie się odróżniają oraz jakie mają zadania?

Nasz dzisiejszy temat, czyli wibrometr, to przyrząd, który ma za zadanie robić dokładne pomiary danych, związanych z ciałami drgającymi. Pokazuje on je wraz z pomocą tak nazywanego "urządzenia wskazówkowego", z którym tworzy spójność.
aparaty
Napisał: 4Press.pl
Na podstawie: 4Press.pl


Po takim opisie pewnością pierwsze co widzicie w głowie, to jakieś wielkie urządzenie, które to robi pomiary na przykład jakiegoś wzburzonego wulkanu, wypluwając z siebie paski papieru wraz z narysowanymi falami na wzór drgań. Otóż ten opis pasuje, lecz do urządzenia, które to przezywamy "wibrografem".


Wibrograf oraz wibrometr jest to jak widać po odczytaniu naszego wstępu urządzenia przeznaczone do zmierzenia drgań. Mają one jednak kilka rzeczy, które je odróżniają, wśród nich odnajdziemy przede wszystkim to, że mają różne wymiary. Wibrograf to zazwyczaj dość spory sprzęt, który "wypluwa" z siebie dane w formie wykresów (albo pokazuje je na monitorze), w czasie kiedy wibrometr jest to dosyć małe urządzenie - istnieje możliwość by nawet i powiedzieć, iż jest to urządzenie kieszonkowe, które to mamy możliwość zabrać ze sobą praktycznie w każde miejsce. Takiego typu ręczny miernik wibracji oraz drgań, jest doskonały do takiego typu rzeczy jak choćby diagnostyka - dzięki temu, iż jest to sprzęt w pełni elektryczny i o nie dużych rozmiarach, nadaje się do dość konkretnej pracy, a możliwość jego ładowania jest jeszcze dodatkowym bonusem do jego przydatności. Dobrze te dodać, iż pomijając standardowym wibrometrem istnieje też wibrometr typu laserowego - największym jednak zaskoczeniem jest wibrometr przeznaczony na androida.
Jest to tak naprawdę zwyczajna aplikacja, która to pozwala na zmierzenie drgań, choć co oczywiste nie jest tak efektywna co normalny podręczny sprzęt tego typu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:40:29
Tagi: urządzenie, laser, pomoc, miejsce, typ