gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Testowanie aplikacji typu mobilnych a także aplikacji android - czyli, fachowiec potrzebny od zaraz

Jaką osobą jest osoba testująca apek mobilnych, czy na androida oraz jakie ma on zadanka? Jakie są typy strategii testowania owych apek? Czy każdy ma możliwość zostać testerem apek mobilnych, czy też na androida? To wszyściutko i jeszcze bardziej dużo odnajdziesz wewnątrz naszego nowiutkiego tekściku!


Wbrew pozorom testowanie aplikacji mobilnych, czy też testowanie aplikacji android, nie jest tak prostą sprawą, jakby się mogło zdawać.
Klimatyzacja w pokoju
Napisał: Yasna Communications
Na podstawie: Yasna Communications


testowanie aplikacji android
Napisał: Sweex
Na podstawie: Sweex


Z tego powodu właśnie istnieją strony, które to wspomnianymi zagadnieniami opiekują się profesjonalnie. Dlatego tu nastaje pytanie: Czy każda osoba może być testerem? Odpowiedź wydaje się o jednym znaczeniu - przecież każda osoba, kto posiada androida, czy uwielbia najzwyczajniej w świecie korzystać z różnych apek na własnym telefonie, z ochotą podejmie się tego konkretnego zadanka. Przecież z ochotą używa apek, prawda? Dlaczego nie miałby ich przetestować oraz zarobić? No cóż, takie myślenie ma w posiadaniu chyba co trzeci spośród nas. Jednakże aby naprawdę zostać wspaniałym testerem, powinno się nie tylko lubić dobrze znane apki, ale również orientować się w sprawkach technicznych z dziedziny wiedzy informatycznej. Także jak widać, same chęci nie są wszystkim. Warto jednak się z ta rzeczą zaznajomić, albowiem wspaniały tester jest w tej branży nie do ocenienia.


Szczególną spojrzenie powinniśmy zwrócić na testowanie aplikacji android, które to dzielimy na badania automatyczne i testy manualne.
Automatyczne możemy podzielić dodatkowo na wirtualne JVM - nazywane inaczej badaniami lokalnymi, oraz takich, które to wymagają zastosowania API Android, wewnątrz których wykorzystuje się badania instrumentalne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:41:00
Tagi: pytanie, strony, dodatek