gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Podstawowe zasady prawidłowego gospodarowania odpadami, jak ostatnio zmieniły się przepisy w tym obszarze.

Śmieci i odpady są poważnym problemem naszej cywilizacji. Produkuje się ich ogromne ilości i niestety w dużej części są one zupełnie niewykorzystywane. Gdyby chociaż wszystkie trafiały tam, gdzie powinny trafić, czyli na legalne wysypiska, to może jakiegoś wielkiego kłopotu by nie było. Ale niestety tak dobrze nie jest, bo bardzo dużo odpadów zwyczajnie jest wyrzucana byle gdzie.


Spotkać je można w rzekach, lasach i na polach, a w każdym miejscu w jakim są powodują spore szkody w środowisku. Opakowania z plastików mogą w niezmienionym kształcie przetrwać nawet parę tysięcy lat i wcale się nie rozłożą, a oprócz tego często będą zjadane przez różne zwierzęta, szkodząc im przy tym niemiłosiernie. Jeszcze bardziej niebezpieczny jest zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny - sprawdź więcej . Zawiera on szereg substancji i związków, które po dostaniu się do otoczenia doprowadzić mogą do niebezpiecznego skażenia wody oraz gleby. Niestety obraz leżących w rowach zepsutych pralek czy telewizorów jest dość powszechny, osoby które tak postępują nie do końca chyba zdają sobie sprawę z konsekwencji swoich działań.
komputer
Napisał: Sony
Na podstawie: Sony


Na szczęście minione kilka lat przyniosło spore zmiany jeśli chodzi o segregację odpadów. Na razie w sferze przepisów, lecz pozostaje mieć nadzieję że pójdzie za tym także zmiana świadomości naszych mieszkańców - wejdź na stronę http://www.utylinia.pl/odpady. Obecnie przepisy zaczęły nakładać obowiązek segregacji śmieci już w mieszkaniach i domach, jeśli ktoś tego nie robi to ponosi dużo większe koszty ich wywozu. Posegregowane odpady powinno się wrzucać do odpowiednich koszy, przeważnie jeden będzie na śmieci jakie można ponownie przetworzyć, a drugi na organiczne.


Oddzielnie zbiera się najróżniejsze butelki i szklane słoiki, przeważnie stoją na nie osobne pojemniki. Bardziej rygorystyczne regulacje dotyczą sprzętu AGD i RTV. Obecnie nie można ich wyrzucać do zwykłych koszy na śmieci, gdyż grozi to surową karą. Jeśli ktoś będzie się chciał pozbyć tego typu odpadów, to powinien się wybrać do jednego z punktów zbierających elektrośmieci i tam oddać swoje urządzenie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:23:34
Tagi: telewizory, sprzęt, śmieci