gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Kamery cctv wykorzystywane są obecnie w bardzo wielu branżach. Monitoring podnosi poziom bezpieczeństwa w miejscach publicznych , a także usprawnia pracę policji

Obecność monitoringu w przestrzeni publicznej stała się już normalnym faktem. Oswoiliśmy się z tym, że jesteśmy niemal na każdym kroku przez kogoś widziani. Wprawdzie ogranicza to naszą przestrzeń prywatną, ale też powoduje, że jesteśmy o wiele bardziej bezpieczni.


Kamera do monitoringu
Trzeba przy tym podkreślić, że skorzystać mogą na tym obie strony - więcej. Zamontowana kamera zabezpiecza bowiem jednocześnie te osoby, które są nagrywane, a także tego, kto umieścił monitoring w konkretnym miejscu. Przykre konsekwencje ponosi zatem jedynie ten, kto złamał prawo. Film nagrany na taśmie może bowiem zostać wykorzystany jedynie dla zidentyfikowania i oskarżenia sprawcy. Nie wolno go publikować ani upowszechniać. Szczególnie w celach komercyjnych. Właśnie dlatego najpierw kamery cctv montowane były w obszarach najbardziej narażonych na działalność przestępczą, takich jak supermarkety albo szkoły. Potem zaczęto je montować je w autobusach, urzędach, na uczelniach oraz na przejściach ulicznych. Dzisiaj pod nadzorem znajdują się już całe dzielnice, ulice albo punkty, takie jak starówka, okolice ratusza czy przystanek autobusowy. Zobacz więcej: solidny alarm rowerowy.


monitoring
Na monitoring wizyjny decydują się szczególnie duże miasta. Działa już system monitoring Poznań. Władze miejskie wydały pieniądze na kopno aż 446 kamer, które 24 godziny na dobę „obserwują” to, co dzieje się na obszarze miasta. Kamery cctv są umieszczone w najbardziej niebezpiecznych miejscach. Celem monitoringu wizyjnego jest działalność prewencyjna, skrócenie procedury ścigania przestępców, zwalczanie wandalizmu, wzmocnienie bezpieczeństwa wśród mieszkańców , a także kontrolowanie ruchu ulicznego. Do tej pory monitoring Poznań dobrze wywiązuje się z tych zadań, o czym dobrze się przekonać przeglądając np. lokalne wiadomości. Wszystko wskazuje na to, że dzięki zamontowanym kamerom zadowalająca część interwencjipolicyjnych zakończyła się sukcesem. Monitoring wizyjny zamontowany jest naturalnietakże innych większych miastach, takich jak np. Warszawa, Wrocław czy Toruń. Taki system przydaje się szczególnie w nocy. Ruch uliczny jest wtedy bardzo spokojny. Patrole policji nie zawsze zostaną w porę poinformowane o niebezpieczeństwie. Zarejestrowane materiały umożliwiają jednak zidentyfikowanie sprawcy jakiś czas po tym, jak dopuścił się wykroczenia albo nawet przestępstwa. Nagrania dostarczają jednocześnie materiału dowodowego. Więcej na temat: http://sorfex.com/pl/c/Lokalizatory-GPS/36.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:21:54
Tagi: kamery, monitoring, CCTV