gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Jak wygląda zajęcie elektronika?

Elektronik to osoba, która trudni się montażem, konserwacją i reperacją sprzętu komputerowego i innych urządzeń elektronicznych.


Elektronik jest wszechstronnym człowiekiem - zna się nie jedynie na sprzęcie, ale też na jego oprogRAMowaniu.
rzut - telefon
Napisał: Bernd Wiebus
Na podstawie: http://www.flickr.com


Fach ten jest fachem przyszłości, jako że elektronika (kliknij) ma szerokie użycie w wielu dziedzinach życia. Elektronik jest potrzebny jako sprzedawca, kontroler jakości bądź konstruktor. Osoba na takim stanowisku posiada mnóstwo możliwości rozwoju a także staje przed dużymi wyzwaniami. Dla takiej osoby nie stanowią żadnej tajemnicy nawet takie sprzęty jak oscyloskop cyfrowy.


Do wykonywania rzemiosła elektronika wystarczy wykształcenie średnie specjalistyczne. Mile spostrzegana jest także znajomość języka angielskiego bądź niemieckiego, albowiem w zakładach produkcyjnych dużo urządzeń ma instrukcje w obcych językach. W firmach świadczących usługi dla prywatnych osób konieczne jest posiadanie prawa jazdy. Osoba na takowym stanowisku powinna posiadać następujące cechy: zamiłowania techniczne, wytrwałość, spostrzegawczość, talenty manualne, komunikatywność. Co więcej elektronik musi na bieżąco pogłębiać własną wiedzę, monitorując ciekawostki techniczne, przykładowo w prasie specjalistycznej.


obiektyw
Napisał: Steve Jurvetson
Na podstawie: http://www.flickr.com


Elektronik wykonuje pracę w zakładzie produkcyjnym czy też usługowym. Pracując w zakładzie produkcyjnym, elektronik przebywa w pomieszczeniu zamkniętym, w którym zajmuje się przede wszystkim składaniem elektronicznych układów.
Z kolei praca w zakładzie usługowym polega na kontakcie z klientem. Elektronik wyjeżdża do klienta jak również pracuje samodzielnie - wykrywa uszkodzenie sprzętu po czym w miarę możliwości likwiduje szkodę na miejscu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 16:48:46
Tagi: sprzęt, system, Urządzenia, firma, RAM