gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Czym jest wzorcowanie suwmiarek oraz kto mógłby robić takową czynność?

Zakłady naprawcze to miejsca, gdzie naprawia się wszelakie części. To rozumie wszelki człowiek. Jednak czy wszyscy pamiętają, iż co poniektóre elementy powinny do siebie pasować co do ułamka milimetra? Jak to się wykonuje? Jakich używa się do tego celu przyrządów?


Istnieją do tego specjalistyczne narzędzia metrologiczne.


efekty
Napisał: Cezary Borysiuk
Na podstawie: http://www.flickr.com


Co poniektóre z nich to swoiści kontynuatorzy narzędzi, jakie były wykorzystywane do tego celu również dawniej, lecz zostały zmodernizowane. Doskonałym na to dowodem jest znana suwmiarka, jaka zezwala na wymierzenie grubości poddawanego badaniu przedmiotu. Kiedyś były to narzędzia w pełni mechaniczne, obecnie ich bardziej innowacyjne odmiany mają np. cyfrowy wyświetlacz. Są ponadto suwmiarki sensorowe zegarowe, specjalistyczne czy suwmiarki Schulza. Niestety mogłaby wydarzyć się sytuacja, gdy suwmiarka sugeruje fałszywy odczyt. Należałoby wtenczas sporządzić czynność o nazwie wzorcowanie suwmiarek. Należy przyznać, że można ją wykonać na własną rękę, wszakże należy naprawdę rozumieć, co się wykonuje. Poza tym tego typu naprawa nie daje pewności poprawności pomiarów.


Są jednak firmy, które są profesjonalistami w tego typu naprawach. Wystarczy wyłącznie dostarczyć do niej dane urządzenie metrologiczne i już po paru dniach można odebrać zreperowany instrument. Należałoby albowiem dodać, iż takowe wzorcowanie suwmiarek musi zostać zrobione jednogłośnie z obowiązującymi normami oraz regułami jakości. Jest to usługa niezwykle precyzyjna, do wykonania jakiej niezbędna jest specjalistyczna znajomość tematu i duże doświadczenie.
Jeżeli prowadzisz jakiś zakład naprawczy oraz do realizowanych przez Twoją firmę usług wykorzystujesz różne narzędzia metrologiczne, faktycznie warto jest mieć pewność, że wskazują one poprawne wyniki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:45:19
Tagi: ekran, czas, wiedza, pomiar, typ