gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Co to jest Komora klimatyczna, w jaki sposób ona wygląda oraz gdzie jest wykorzystywana?

Czy wiesz, w jaki sposób przeprowadza się w przemyśle farmaceutycznym próby, jakie miałyby wykazać przydatność różnych lekarstw? Stosowane do tego celu urządzenie stosowane jest także w przemyśle na budowach czy elektronicznym.


Służy do tego urządzenie, jakie zezwala wytworzyć odpowiednie środowisko, czyli ustaloną temp.


Perkusja
Napisał: bigdrumthump.com
Na podstawie: http://www.flickr.com
dziecko
Napisał: Medisave UK
Na podstawie: http://www.flickr.com


i wilgotność i zachowywać te właściwości w kontrolowanych warunkach poprzez ustalony czas. Nosi ono nazwę Komora klimatyczna i swoim wyglądem mogłaby nieco przywoływać szafę. Dlaczego jednak znajduje ono zastosowanie w budownictwie? Więc tego typu komora służy w tej branży do przykładowo kondycjonowania próbek betonu lub kontroli szczepności powłok asfaltu. Ma to duży wpływ na dobór różnych mieszanek asfaltu, po jakich czasami jedziemy swoimi pojazdami. Łatwo zauważyć, że asfalt, jaki znamy z autostrad jest inny niż ten, który użyty jest niestety na drogach mniej popularnych.


Komora klimatyczna
Napisał: Marcin Polak
Na podstawie: http://www.flickr.com


A w jakim miejscu tego typu komora znajduje wykorzystanie w przemyśle elektronicznym? Tu również idzie o próby klimatyczne, zatem badanie w jakich warunkach najlepiej działają różne elementy elektroniczne, przykładowo układy scalone. Takie próby prowadzone są niedługo przed włożeniem elementów do montowanego sprzętu.


Warto również dopowiedzieć, że Komora klimatyczna używana jest ponadto w przemyśle motoryzacyjnym do badania właściwości warstw izolacyjnych. Jak więc łatwo się domyślić, istnieją bardzo złożone sprzęty, które każdego dnia działają nad naszym bezpieczeństwem i naszym komfortem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 16:48:46
Tagi: test, parametry, wilgotność, element