gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Zepsuł Ci się sprzęt komputerowy? Przeczytaj, co powinieneś uczynić

Pecet, na którym przetwarzane są informacje osobowe a także znajdują się informacje mogące stanowić tajemnice Przedsiębiorstwa ulega zepsuciu – taka sytuacja zdarzyć się może w każdej firmie oraz każdemu pracownikowi.
dron
Na podstawie: foter.com


Czy naprawą sprzętu może zająć się firmowy informatyk? Co zrobić, jeżeli komputer trafić musi do serwisu zewnętrznego? Jak uniknąć niemiłych niespodzianek? Jeżeli mamy kłopot z pecetem, z którym nie umiemy poradzić sobie we własnym zakresie najlepiej jest zwrócić się do firmowego informatyka. Musi on, w ramach swoich powszednich obowiązków, pomóc nam się uporać z reperacją urządzenia.


Jeśli organizacja nie angażuje nikogo na stanowisku komputerowca, a korzysta z usług IT outdoorowej firmy, musimy zgłosić się właśnie do jej eksperta. Na rynku obecnie działa mnóstwo firm w rodzaju serwis komputerowy bądź serwis kserokopiarek. Jeżeli jednakże peceta nie uda naprawić się na miejscu i nieodzownym okaże się odesłanie go do serwisu, wówczas nieodzowne będzie nawiązanie właściwej umowy albo całkowite pozbawienie urządzenia danych w sposób uniemożliwiający ich pozyskanie. Proces bezpiecznego likwidowania danych osobowych nastręcza, ażeby nośniki urządzeń zostały popsute czy też rozmagnetyzowane czy też dane osobowe pozostały skutecznie wyeliminowane poprzez ich kilkukrotne nadpisanie (minimum trzykrotne).
Uruchomienie sprzętu po odbiorze z zewnętrznego serwisu musi być poprzedzone podjęciem stosownych środków minimalizujących niebezpieczeństwo zainfekowania sieci firmy jak też wycieku poufnych danych. Powinniśmy na zagrożonym kompie zrealizować pełne skanowanie oprogramowaniem antywirusowym.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 10:02:26
Tagi: program, oprogramowanie, piec, Przedsiębiorstwa