gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Rynek pracy za parę lat: co się niebawem zmieni?

Jakie umiejętności zawodowe intensyfikować w obliczu prężnie zachodzących zmian gospodarczych?


Identyfikacja w największym stopniu pożądanych na rynku zawodów i umiejętności jest w rutynie realna tylko przez określenie kierunków rozwoju pojedynczych branż.
Największa ilość nowych zawodów może pojawić się w sektorach, jakie rozwijają się dzisiaj bardzo dynamicznie, a więc informatycznym oraz telekomunikacyjnym. Przykładem takiego zajęcia może być na przykład testowanie aplikacji mobilnych. Branże owe będą generować innowacyjne miejsca pracy, nastręczające ściśle sprecyzowanych kompetencji o "niszowym" zakresie. Przewiduje się, iż poszukiwani będą, deficytowi już obecnie, teleinformatycy oraz mechatronicy, a także eksperci sieciowi, specjalizujący się w planowaniu, WDrażaniu i administrowaniu komputerowych sieci.


komputer - rzut
Napisał: Richard Grandmorin
Na podstawie: http://www.flickr.com


Badacze przewidują, że identycznie prężnie, jak w sektorze ICT, miejsca pracy pojawiać się będą w specjalizacji biotechnologicznej. Możemy ją uznać za wiodącą z uwagi na szansę wykorzystania jej w różnych dziedzinach przemysłu. Znaczące będą też takie branże gospodarki jak nanotechnologia, ekologia jak też energetyka. Kolejną odmianę zawodów przyszłości tworzą zawody "internetowe", przykładowo projektant serwisów a także sklepów internetowych bądź analityk internetowy.
Do niej przynależą też te powiązane z organizacją jak też sposobem prezentacji treści stron internetowych lub opracowywaniem strategii jednostki, tyczącej się łączności z pomocą poczty e-mail channel specialist. Przyszłość stoi także przed wszelakiego rodzaju "tradycyjnymi" usługami, np. finansami albo edukacją.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:25:06
Tagi: WD, prezent, sklep, usługa