gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Który telefon komórkowy nabyć dla seniora?

Nasi dziadkowie oraz rodzice przyzwyczajeni są do tego, że telefon służy do dialogów na odległość. Na ogół w domu był jeden telefon – stojący czy też wiszący, w pełni analogowy bądź z małym wyświetlaczem i – najwyżej – mobilną słuchawką.
urządzenie
Napisał: TRANSCEND
Na podstawie: TRANSCEND


Świat jednak się odmienił. Współcześnie telefony to w zasadzie w pełni autonomiczne, praktyczne, kieszonkowe komputery, które to oferują setki dodatkowych zastosowań oraz funkcji. Wzrost możliwości łączy się jednakże ze stopniem skomplikowania. Obsługi współczesnego telefonu komórkowego trzeba się nauczyć, a nauka ta może być czasem bardzo mozolna. Czym powinny się charakteryzować współczesne telefony dla seniora? Można przyjąć, iż najważniejszymi cechami jest łatwość obsługi, a więc duże przyciski, czytelny wyświetlacz i prosty interfejs. Dodatkowo istotne mogą się okazać dodatkowe funkcje, to jest: latarka, klawisz SOS, żywotność baterii i solidność całej konstrukcji.


Możność skutecznego wybierania numeru (w wypadku gdy opcja wyboru z numerów zapisanych w pamięci telefonu nie wchodzi w grę) będzie mieć znaczenie priorytetowe. Ogromne przyciski pozwalają również na łatwe odczytanie umieszczonych na nich cyferek. Powinniśmy rozważyć kupno telefonu wyekwipowanego w podświetlane przyciski. Telefon komórkowy dla seniora nie będzie gadżetem i raczej nie będzie służyć do oglądania filmików a także fotografii. Z tego względu wielkość ekranu nie ma tutaj znaczenia.
Istotniejszy będzie jego kontrast i odpowiednia kolorystyka (rekomendowane odcienie to pomarańcz i żółć), dzięki jakiej wyświetlane dane będą bardziej czytelne. Wyświetlacz musi zapewniać (tylko i aż) odczytanie wprowadzonego bądź dzwoniącego numeru.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 10:02:26
Tagi: telefony, informacje, czas, zakup, smartfon